Čo nám prinesie nová expanzia? Je tu Schoolomance Academy!

Nová expanzia je predo dvermi a už od 6. augusta si ju môžeme vyskúšať. Blizzard predstavuje aspoň z tohto prerelease insightu zaujímavé novinky, ktoré výrazne oživia hranie Hearthstone. V tomto článku si prejdeme novinky, taktiež aj najzaujímavejšie karty z tých, ktoré už stihol Blizzard pustiť von.

Dual Class karty:

Karty, ktoré môže hráč využiť až za 2 hrdinov. Ako príklad môžem uviesť kartu, ktorú môžu hrať aj Paladinovia a zároveň aj Rogue. S niečím podobným sme sa už stretli pri Gadgetzane, ktorý hodnotím ako jednu z tých zaujímavejších expanzii Blizzardu. Žiaľ Jade karty s Jade Golemom pôsobili na mňa až príliš o šťastí a celá hra pôsobila až príliš jednotvárne. Ak tu Blizzard nebude uprednostňovať niektoré classy, môže to skončiť veľkým úspechom.

Studies spelly:

Kúzla, ktoré Vám umožnia objaviť pomocou Discover spelly, ktorých hodnota je o 1 nižšia.

Nová mechanika Spellburst:

Karty, ktorých efekt sa dostaví po zahraní kúzla, budú sa využívať na zbrane a minionov. Ako príklad môžeme uviesť efekt Ceremonial Maul, o ktorom budeme hovoriť pri predstavovaní kariet.

Nové karty:

Blizzard oznámil, že táto expanzia sa bude týkať 135 nových kariet. V tejto časti si priblížime niekoľko z nich ja so stručným komentárom, ako ich ja vnímam.

Playmaker

Efekt tejto karty je veľmi slušný. Po zahraní Rush miniona Vám pridá na plochu ďalšiu kópiu s 1 životom. Čo si budeme nahovárať, väčšina Rush minionov má extrémne malý život, za 3 many do early game veľká lahoda pre Warriora. S Kargath Bladefist môže vytvoriť veľmi nepríjemný a ťažko poraziteľný deck. Restless Mummy či Blodboil Brute súpera tiež moc nepotešia. Stats tohto miniona ho priam predurčujú na nerf, uvidíme, či sa ho dočkáme už v prvých dňoch.

Archwitch Willow

Táto karta mi pripomína Dragonqueen Alexstrasza, akurát pre Demonov. Pustiť na plochu k 7/7 minionovi ešte démona z Vašej handy a decku, súper bude mať čo robiť! Stats 7/7 za túto cenu nie sú zrovna tým najlepším, čo HS momentálne ponúka, každopádne pri tomto efekte karty rozhodne neuškodia.

Doctor Krastinov

Niečo mi hovorí, že táto karta prakticky vytvorí aggro Warriora a tempo Rogue. Rush minion, ktorý po útoku pridáva zbrani stats o 1/1 môže pri nebezpečných zbraniach Warriora súpera dostať do prakticky Concede, Rogue zas pomôcť v postupnom útoku na súpera. Nerf ale neočakávam.

Ace Hunter Kreen

Táto Demon Hunter-Hunter karta umožní Vašim minionom Immune pri útoku, pokiaľ táto karta bude v hre. To môže pri niektorých kombách výrazne zľahčiť hru a osobne ako fanúšik Demon Hunter deckov som zvedavý, čo to spraví s metou a samotným nerfovaním kariet. Myslím, že nerfu tejto karty sa nedočkáme, maximálne o 1 HP dole.

Lightning Bloom

Shaman-Druid karta, ktorá v early game môže pôsobiť veľmi efektne. O dve many na začiatku hry viac výmenou za to, že dostanete v ďalšom kole Overload nemusí byť vôbec na škodu.

Shan´Do Wildclaw

Hunter-Druid karta, ktorá dokáže súperovi narobiť veľa problémov. Na výber Vám poskytne buď zvýšenie stats o 1/1 pre všetky Beast vo Vašom decku, alebo sa zmení na kópiu Beast na boarde. Určite budú kombá, ktorými bude tento minion extrémne nebezpečný.

Wand Thief

Táto karta predstavuje klasický benefit z Combo pre Rogue, ktorý dá či už Mage, alebo Rogue šancu získať Mage spell. Toto môže byť pekne nepríjemné.

Disciplinarian Gandling

Táto karta môže spraviť z Lackeys veľmi nepríjemnú vec aj pre Priestov. Ich battlecry v kombinácii s vlastnosťami karty budú smrtiace.

Flesh Giant a Bittlebone Destroyer

Solídne karty pre Lockov a Priestov, ktorých schopnosti sa zvyšujú používaním Hero Power. Obidve budú veľmi obávané.

Steeldancer

Za 4 many solídne stats podporené tým, že Vám vytvorí miniona vo veľkosti útoku Vašej zbrane. S Doctor Krastinov toto môže fungovať priam znamenite.

Devolving Missiles

Návrat k časom Evolve Shamana môže pri mágoch fungovať ešte nepríjemnejšie. Osobne som zvedavý, s čím Mage decky vyrukujú po tejto expanzii.

Felosophy

Pri Walockoch karta, ktorá Vás prakticky posadí v late game na koňa, ak máte väčšieho Demona na karte, pre Demo-Huntera must have karta v každom decku.

Ceremonial Maul

Pre mňa sila Paladina je zatiaľ s týmito kartami, ktoré Blizzard odhalil veľká neznáma, táto karta ale dáva nádej, že aj hráči preferujúci Paladina majú šancu uspieť v budúcej mete.

Cycle of Hatred

V prípade, že narazíte na Zoo decky, toto rovno môže znamenať pre súpera Concede, toto bude určite nerfované.

Nature Studies

Studies karta, za 1 manu celkom OP, ale nerf nečakám.

Rattlegore

Toto bude najotravnejšia karta budúcej mety! S jej Deathrattle, ktorý pustí do hry miniona s -1/-1 stats bude otravovať prakticky všetkých a možno posilní Silence minionov a kúzla v tejto hre.

Troublemaker

Karta, ktorá dostála svojho mena. Prakticky boardclear každé kolo.

Headmaster Kel´Tuzad 

Doomsayer bude o dosť ťažší, každopádne táto karta bude určite „must have“.

Wretched Tutor 

Veľký boardclear z toho 2/5 miniona. Osobne nečakám nerf, takže uvidíme až počas hry, že o čom to bude. Každopádne je to pre mňa veľmi OP karta, ktorú bude hrať každý control deck.

Survival of the Fittest

Gigantický buff pre celú handu a plochu. Nečakám z toho ale zázraky, držať čo najviac minionov do cca 7. kola s tým, že prežijete nie je vôbec jednoduché a pripomína mi to momentálnehoBig Druida.

Sphere of Sapience

Veľmi kvalitná zbraň, s ktorou zrazu môžete mať priamy dosah na najbližšiu kartu za cenu 1 many. Niečo mi hovorí, že sa rysuje návrat Acidic Swamp Ooze do tejto mety.

Turalyon

Paladinský eraser. Každého súpera, ktorého napadne premení na 3/3 miniona. Tomuto sa môžu vyhnúť len zaujímaví Deathrattle a Reborn minioni, ktorých to ale len oslabí a ďalšie kolo pravdepodobne ešte zažijú.

Ras Frostwhisper

Veľmi silný boardclear pre Shamana a Mága. Hlavne kvôli veľkej variácii Spell Damage kariet, ktoré robia z tejto karty minimálne pre ťah, keď padnú do hry brutálnu zbraň a v ďalšom kole sa súper bude musieť sústrediť len na ňu.

Vectus 

Deathrattle decky s Vectusom budú mať slušnú šancu na úspech. O ich kvalite sa ale budeme musieť presvedčiť po celom vydaní expanzie.

Keď si pozrieme najzaujímavejšie karty, vidíme, že Blizzard pustil fakt len peknú ochutnávku pre všetkých hráčov, osobne som zvedavý, či sa bude ešte Warrior posilňovať, ale aj, že aké Beast karty a hlavne Paladin karty Blizzard ešte prinesie. V komentároch sa môžete vyjadriť, na ktoré karty sa najviac tešíte, prípadne ak viete niečo viac, neváhajte doplniť.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *