Deck Guide – Embiggen Druid

Hearthstone meta po update je momentálne zahltená rôznymi trendami, ktoré majú dlhšiu, alebo kratšiu životnosť na ladderi. Momentálne posledné 2 dni je týmto trendom práve Embiggen Druid, ktorý som zachytil práve vo chvíli, keď mám čas písať články. 🙂 Deck mi príde ako relatívne dosť lacný, ja osobne som musel craftiť len základný kameň celého decku, kartu Embiggen. Na ňom je celý tento deck postavený, keďže +2/+2 na všetkých minionov z decku a zvýšenie ceny “len” o 2 many dáva tomuto decku obrovskú silu na boarde. Veľmi zaujímavou je aj skutočnosť, že tento deck disponuje až ôsmimi minionmi, ktorých nemožno zacieliť spellmi!!! Winged Guardian je zároveň aj reborn minion, čo znamená, že aj bez buffovania sa jedná o veľmi nebezpečného miniona.

Deck Code: AAECAZICBK8EjfACoIADn7cDDUDhBNKlA9mpA/utA/2tA4yuA96vA+ewA/+wA4WxA4exA/+1AwA=

Mulligan

Hra s týmto deckom je zábava (keďže vyhrávať baví každého, nie? :D), aj keď ten štýl je viacmenej stále rovnaký. Základom je mať na začiatku na ruke Embiggen a Breath of Dreams a draka. V tejto časti sa skôr zamerám na špecifiká, pokiaľ by Vám tieto karty na ruku neprišli, ale máte proti sebe konkrétny typ súpera.

Vs Aggro decky

Tento mulligan je namierený hlavne proti Warlockovi a Hunterovi, ktorí sú mimoriadne nebezpeční. Ideálne je mať na ruke Scalerider, ľubovoľného draka a Swipe. V prípade, že začínate ako druhý, uvažoval by som aj nad Zilliax a Oasis Surger. Princíp hry je jednoduchý, vytvoriť si dominanciu na poli ničením súperových minionov až do chvíle, kým súpera úplne nezlomíte. Náročné na tomto decku je hlavne fakt, že musíte vydržať až do momentu, kým nedostanete do hry Winged Guardian, čo zaberie niekoľko kôl. Akonáhle bude v hre Winged Guardian, už ste skoro v polovici úspechu. V prípade jeho smrti a včasného zisku Witching Hour na handu ste už v podstate vyhrali. Nezabúdajte aj na Zilliax, ktorého lifesteal Vám bude na malých minionov dopĺňať život a snažte sa ho udržať pri živote čo najdlhšie.

Vs pomalé decky

Tu je situácia presne taká, akú som Vám písal na úvod tejto časti. Embiggen, Breath of Dreams a ľubovoľný drak Vám zaistia výhodu jednej many oproti súperovi, zároveň si potiahnete kartu a minionov v decku máte +2/+2. Ideálne je až po zahratí prvého Embiggen zahrať Strenght in Numbers, aj keď to nie je podmienkou. Každopádne situácia, keď zahráte napríklad v 5. kole Big Ol´Whelp a následne splníte quest a do hry nasadí ďalšieho z Vašich silných minionov Vám zaručí board control, na ktorý špeciálne Rogue bude veľmi ťažko stíhať. Celé je to len o praxi a poznaní tých správnych mechaník tohto decku. V prípade, že budete mať už minionov po použití Embiggen, už veľmi ťažko to bude dobiehať hociktorý Galakrond deck, ktorý vypustí do hry Kronx Dragonhoof, keďže 5 damage všetkým minionom môže byť pre Vašich minionov aj málo a prežijú. Kľúčové je s týmto deckom poznať túto metu, vedieť s akým štýlom súper vyrukuje a aké potenciálne karty môže mať na ruke. Pokiaľ toto zvládnete, dostanete sa na Legendu v ladderi neuveriteľne rýchlo.

Card Swapy

Tento deck je z pohľadu dustu nenáročný, obsahuje len 3 legendárne karty, z toho jednu dostanete zadarmo (SN1P-SN4P), jedna sa hrá prakticky v každom decku (Zilliax) a jedna je takým Hearthstone “evergreenom” a predpokladám, že ňou disponuje minimálne 60% hráčov. Najviac náročné považujem získať Winged Guardian, ktorého môžete získať v single playeri v Tombs of Terror, teda samozrejme za predpokladu, že odmietate si za single player platiť reálnymi peniazmi. V prípade, že túto kartu nemáte, odporúčam variantu vymazať z decku Witching Hour a umiestniť tam 3 karty, ktoré zvládnu nápor súpera. Ja osobne som zvolil netradičnejšiu variantu a použil som Crowd Roaster a Ysera, Unleashed. Pokojne tam môžete umiestniť napríklad Hidden Oasis (ale v tom prípade bude deck pomalší, ale o to viac vybalancovaný hlavne proti Aggro štýlu), Gift of the Wild (podobný prípad ako Hidden Oasis, škoda len toho mana costu), Faceless Corruptor, alebo Cenarius. V prípade, že sa Vám zdá, že Zilliax Vás healuje málo, môžete do decku zakomponovať maximálne 2 mech karty, viac si myslím, že by už bolo kontraproduktívne.

Synergie

Tento deck nie je až taký náročný na kombinácie, v podstate sa treba len držať plánu ovládnuť board. Na začiatok najlepšie kombo, ktoré je v podstate polovicou úspechu je Embiggen a Breath of Dreams. Witching Hour po smrti Winged Defender sa tiež javí ako jedno z tých víťazných ťahov. Zilliax a SN1P-SN4P spolu fungujú už dlhšiu dobu a skúsenejším hráčom toto kombo asi netreba predstavovať. Po použití Emerald Explorer by som odporúčal si vybrať buď Alekstrasza, alebo Ysera a ich nové vydania z tejto expanzie, prípadne podľa situácie na boarde Twin Tyrant, ktorý môže vyčistiť board a priniesť Vám výhodu v boji.Prajem Vám veľa šťastia s týmto deckom a neotáľajte, od 12. decembra máme za sebou už slušný počet nerfov.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *