Deck Guide Highlander Hunter

Momentálne nerfy viacerých kariet výrazne ovplyvnili súčasnú metu a ešte viac posilnili Hunter classu. Tento deck je momentálny najvybalansovanejší zo všetkých, aj keď bohužiaľ pre nových hráčov relatívne dosť drahý. Aj môj deck môžem nazvať ako tzv. “budget” verziu, keďže Dragonbane mi chýba a momentálne ho nepovažujem za dostatočne podstatnú investíciu pre už aj tak dobre fungujúci deck. Behom dvoch dní som sa s týmto deckom prebil z Diamond 10 na 4, najbližšie 4 dni ak budem mať čas, idem útočiť na Legendu.

Princíp decku spočíva ako pri ostatných Highlander deckoch hlavne v napádaní súpera, ktorý už v late game nemá veľa šancí prežiť. Ideálne rozohratá hra je, keď má súper v 8. kole 12 a menej života, čo dorazíte Dinotamer Brann + Hero Power. Z môjho pohľadu je základ decku hlavne os drahých kariet Zixor, Apex Predator, Rotnest Drake, Dinotamer Brann a Dragonqueen Alexstrasza. Tieto karty považujem za “must have” a okolo nich si myslím, že sa najviac točí jazýček váh medzi úspechom a neúspechom decku. Okolo tohto “core” decku sú ďalšie dôležité karty, ktoré môžete nadobudnúť postupom času, keď budete stúpať v rankingu a tými sú Zephrys the Great, Siamat a Stormhammer. Tieto karty majú svoju dôležitosť v decku tiež, samozrejme veľakrát rozhodnú o výhre, či prehre, nemyslím si ale, že pre úspech decku na nižšej úrovni by boli až také dôležité (reálne, kto v ranku nižšom ako Diamond má všetky karty deckov? :D). Ostatné karty si myslím, že sú nemenej dôležité a hlavne extrémne lacné, takže dilemu pri tom, ktoré karty treba craftiť máte vyriešenú a ostatné karty hráč, ktorý hrá denne len questy má vyriešenú tiež. Deck je tiež veľmi jednoduchý a aj menej skúsení hráči dokážu prísť na hlavný princíp decku a na skill náročných situácií býva oveľa menej (podľa môjho názoru je problém len s obrannými deckmi a pri používani Zephrys the Great). Proti agresívnym deckom je hra o niečo náročnejšia, ale dá sa na Aggro Hunterov, prípadne Tempo Demon Hunterov pripraviť a ten winrate je relatívne slušný aj proti nim, aj keď je toto viacmenej pomalší Aggro deck. Rôzne možnosti Discovery by som využíval hlavne agresívnym smerom (napríklad vybrať si Yseru z Primordial Explorer nepovažujem za dobrý nápad).

Deck code:
AAECAR8eqAK1A+EEigeXCNsJ/KMD5KQDpqUD8qUDhKcDiq0Di60Djq0D+a4D/K8D/q8D57AD/7ADgrEDh7EDkbED2LIDw7YDr7cDg7kDorkD/7oD+7sD1r4DAAA=

Tento deck je veľmi variabilný a dokáže sa prispôsobiť obom typom súperov. Proti útočnejším deckom je viac o board control, proti pomalším zas o tom damage, proti Druidom je tá hra o niečo menej variabilná, ale odporúčam tam hrať viac agresívne.

vs. Pomalé decky

  1. Blazing Battlemage – veľmi kvalitný minion za 1 manu. V 2. kole môžete s kľudným svedomím použiť Hero Power, ak zahráte v prvom tohto miniona.
  2. Animal Companion – 4/4 Taunt minion je možno aj najhorší možný variant pre štýl tohto decku v 3. kole. 4/2 Charge minion Vám vykoná potrebný damage pre súpera (úplne teoreticky je možné, že po 3. kole už bude mať len 22 HP a tým pádom záver je Váš) a variant 2/4 boostovací minion zas zvýši silu Vašich Rush minionov (hlavne Zixora).
  3. Zixor, Apex Predator – tento Rush v úvode predstavuje slušnú silu, 2/4 Rush minion zvládne v 3. kole asi každého. Jeho neskoršie využitie je ešte efektívnejšie. Proti Priestom ale pozor na priskoré použitie, keďže má tam Priest možnosti, ako Vám ukradnúť Deathrattle.
  4. Primordial Explorer – zvládne každého silnejšieho miniona svojím Poisonous, zároveň Vám umožní objaviť nového draka a ešte je aj drakom. Ideálne kombo pre tento deck závislý od drakov.

vs. Aggro decky

  1. Dwarven Sharpshooter – umožní Vám spraviť boardclear z Vašej Hero Power. Odporúčam aj proti súperovi rovnakého decku.
  2. Desert Spear – kvalitná board control zbraň, ktorá Vám dá na plochu po útoku miniona 1/1 rush miniona. V early game výrazne pribrzdí Demon Huntera
  3. Zephrys the Great – “záchranná brzda” do neskorších kôl. V 5. – 6. kole ak nezvládate board, obrovská záchrana.
  4. Frozen Shadoweaver/Unleash the Hounds – prvý variant odporúčam hlavne proti Demon-Hunter a deckom, ktoré sú viac orientované na zbrane, druhý variant je ideálny hlavne proti Zoolockovi, ktorý ťaží z veľkého počtu minionov, ktorých dokážete postupne zabíjať. V princípe by som z ruky nezahadzoval ani jednu z týchto možností, ale voľba je na Vás.

Synergie

Desert Spear + Animal Companion – toto kombo môžete zahrať aj v kolách po sebe a je viacmenej na náhodu. Ak sa Vám podarí zahrať z Animal Companion 2/4 miniona, budete mať 2/1 rush, ktorý menšie prekážky dokáže poraziť.

Veranus + Unleash the Hounds – najefektívnejší boardclear tohto decku (z tých predvídateľných). Na konci tohto vo väčšine prípadov ostane na boarde len Veranus.

Scavenger´s Ingeunity + Zixor Prime – toto kombo hodnotím ako jedno z najviac efektívnych v hre. Vyčistíte 6/6 Rush minionmi plochu a zároveň súpera donútite v ďalšom kole zahrať boardclear. Tým, že tento deck obsahuje veľa náročných minionov na board control pre súpera, v ďalšom kole môžete s kľudným svedomím skúsiť Dragonqueen Alexstrasza alebo niečo podobné veľmi silné.

Card Swapy

Hlavný Card Swap je jednoznačne Dragonbane, ktorého som v tomto decku len nahradil Nagrand Slam. Keďže Dragonbane má veľmi excelentné stats na early game a zároveň spôsobuje veľa damage, je to určite lepšia možnosť. Nagrand Slam ale má svoje opodstatnenie v late game tiež, keďže dokáže súpera doraziť, ale zároveň aj prípadne vyrovnať board control. Agresivite decku by dodala aj prípadná ďalšia zbraň, vhodný variant môže byť aj jeden zo Secretov. Do rankingu by som veci až tak nemenil, keďže súčasná meta výrazne nahráva tomuto decku (proti agresívnejším deckom control decky hravo vyhrávajú, ale proti Highlander Hunter oveľa menej), do turnajov, kde sa sústreďujete na toho konkrétneho súpera je možností podstatne viac.

Záverom môžeme povedať, že tento deck má len jednu slabinu a tou je jednoznačne jeho náročnosť na Dust. V momentálnej mete sa ale dlhodobo drží medzi najsilnejšími archetypmi a väčšina týchto kariet je použiteľná aj do budúcna prípadne na iné štýly hry. Investícia do tohto decku sa teda podľa môjho názoru vyplatí a na Legendu Vás dostať dokáže momentálne asi najefektívnejšie. Vaše postrehy k tomuto decku môžete písať do komentárov.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *