Deck Guide – Highlander Hunter

V tejto turnajovej dobe pokračujeme ďalším zaujímavým deckom, ktorý Vám môže pomôcť v príprave na turnaj a hlavne stráviť túto DemonHunter dobu, keď ešte nikto nevie, do akého decku je najrozumnejšie ísť. Koncept Highlander deckov je momentálne veľmi používaný a hlavne v turnaji vyniká svojou nepredvídateľnosťou, keďže je nielen náročný na dust, ale aj ponúka veľa alternatív. Tento deck je relatívne ťažko čitateľný pre súpera od úvodu, keďže disponuje podobnými začiatočnými kartami ako Face Hunter a zároveň má aj slušný balans v dlhších zápasoch. Slabinu vidím ako v relatívne drahom board control, ktorý pri kľúčových kombináciách stojí či už veľa many, alebo dustu do kariet. Samozrejme deck je konštruovaný primárne na tú útočnú časť, vyčerpať súpera a potom v siedmom, poprípade ôsmom kole ukončiť súpera pomocou Dinotamer Brann. Na menší board control je vhodný Corrosive Breath, silnejších minionov z radov drakov dokáže zdolať Dragonmaw Poacher. Väčších minionov dokážete zdolať pomocou Veranus a Unleash the Hounds. Stormhammer a draci je veľmi používané kombo, ktoré Vám pri troche šťastia môže dopriať útok na súperov život od 3. kola nonstop až do toho siedmeho. Rotnest Drake môže pomôcť pri dilemách s board control. Tento deck používa nespočetné množstvo kombinácii, ktoré Vám väčšina archetypov neponúka. Život Vám v neskoršej časti hry doplní Alekstrasza.

Deck Code:
AAECAZ/DAx6iAqQCqAK1A70DxwOHBMUE4QSXCMUI2wm2nAP8owOmpQOEpwOKrQOLrQOOrQOXrQP5rgP7rwP8rwP+rwPwsAP/sAOFsQPYsgPDtgOvtwMAAA==

Mulligan

V základe sa Vaša hra až tak výrazne líšiť oproti ostatným archetypom nebude, pripomenieme si ale tie karty, ktoré odporúčam už od úvodu držať na ruke.

Vs útočné decky

Snažte sa súperovi čo najviac ničiť rôzne kombinácie s minionmi, máte na ruke dostatočne silných minionov a v každej fáze svojím spôsobom priam elitných, takže ak ustanete úvodný nápor súpera, už by ste to v neskoršej fáze s Veranus a rôznymi vymoženosťami mali zvládnuť.

1. Dwarven Sharpshooter – 1/3 minion, ktorý umožní Vašu Hero Power preniesť aj na minionov. Veľmi dobrá karta, ktorá Vám zlepší board control hlavne proti nepríjemným paladinom a rôznym Zoolock deckom

2. Zephrys the Great – keď dostanete správny timing, uvidíte veľmi zaujímavé možnosti

3. Corrosive Breath – v prípade, že držíte na ruke draka, veľmi silná karta, umožní Vám slušný board control na začiatku hry, keď jediný, kto má šancu prežiť je Faerie Dragon

4. Phase Stalker – po použití Hero Power Vám aktivuje Secret. 2/3 minion s obrovskou výhodou oproti súperovi. Využívajte hlavne na úvod, keď súper ešte nemá tušenia, proti akej verzii Hunter decku ide a preto robí chyby.

Vs ostatné decky

Tu je dôležité mať hneď v úvode na ploche miniona, nech súper rozmýšľa, čo s Vami robiť a nie naopak, lebo to pre Hunter deck nemusí byť šťastné riešenie. Neustále sa snažte súpera dostať do defenzívy, aby svojími krokmi musel ničiť Váš postupný a silný útok. Zároveň neváhajte využívať drakov, ktorí majú vyššie stats ako súperi z rovnakej cenovej relácie.

1. Phase Stalker – podobný prípad ako proti útočným deckom. Snažte sa zmiasť súpera, čo to dá na začiatku.

2. Blazing Battlemage – na úvod veľmi solídny 2/2 minion za 1 manu, je dobré začať zápas v board control.

3. Animal Companion – evergreen pre Hunter decky, každá z 3 možností sa za 3 many v úvode javí ideálna

4. Faerie Dragon – 3/2 manový drak, ktorý sa nedá zničiť kúzlom ani Hero Power, na začiatok silný board control

Kartové synergie

Na úvod odporúčam veľa zápasov s týmto deckom odohrať a preskúšať Zephrys the Great v každej situácii, uvidíte, s akou predpovedateľnosťou Vám budú chodiť veľmi dobré karty.

Veranus + Unleash the Hounds – o 1 manu drahší boardclear ako predchádzajúci. Oproti tomu ale dokáže teoreticky odstrániť každého súperovho miniona z plochy s výnimkou Reborn

Card Swapy

Card Swapy sú ako vždy pri Highlander deckoch veľmi bohaté. Pokiaľ máte viac dustu a kariet, odporúčam Dragonbane, ktorý hrá väčšina Highlander deckov, ale jeho cena sa mi úplne nezdala OK. Podobné je aj využitie Dragonqueen Alekstrasza. To je veľmi podarená posledná rana za zápasom. Hyena Alpha Vám môže zvýšiť board control, treba ju využívať ale rozumne, keďže secrety máte v decku len 2 a potrebovali by ste ju mať na začiatku hry. Klasickou posilou miesto Reckless Rocketeer je Leeroy Jenkins, ktorého som stále nevycraftil (naozaj mi za 1600 dustu nestojí taký minion :D). Anubisath Warbringer, poprípade Sathrovarr môžu byť veľmi zaujímavé swapy, ak chcete svoj deck oživiť, musíte si ale nájsť vhodnú synergiu, alebo viacero, ktoré by sa oplatili s týmito kartami hrať. Lacný boardclear môže byť aj Twin Tyrant, keďže nestojí prakticky žiadny dust. Netreba zabudnúť ani na klasiku Unleash the Beast, ktorý tiež môže pomôcť v board control a zároveň je možný využiť za hru až 2 krát pri 1 karte.

Záverom Vám môžem popriať veľa šťastia s týmto deckom a upozorniť Vás, že ako pri väčšine Highlander deckov sa výsledky nedostavia úplne hneď. Pre prípadné poznámky k decku sa môžete vyjadriť v komentároch.

 

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *