Deck Guide – Highlander Mage

Zdravím Vás! Po celkom intenzívne sledovanom seriáli o Hearthstone Battlegrounds malé osvieženie. Deck, ktorý je veľmi zábavný a lacnejší ako internetové verzie Highlander Mage a zároveň nie oveľa slabší. Highlander Mage patrí k najdrahším deckom v celom Hearthstone, podobne ako Dragon Highlander Hunter, ktorému sa budeme tiež venovať v ďalšom dieli. Výhodou Highlander deckov je fakt, že posielate neustále do hry najsilnejších dostupných minionov z Vašej mana curve. Tým, že sa tam nedejú duplikáty kariet, máte skoro v každej situácii čo vyhodiť na board, čo v dnešnej dobe hráči oceňujú. Miernou nevýhodou Highlander deckov je, že sú nevyspytateľnejšie ako iné decky, za čo ale v momentálnej mete my hráči nemôžeme. Za mňa osobne je momentálna meta až príliš o náhode a pripomína mi časy, keď sa hralo na C´Thun N´Zoth. Zároveň ale táto meta je určite dokonalejšia, ako boli Old Gods, keďže tieto decky ukazujú, ako hráči dokážu rozmýšlať o hre a aké kombinácie dokážu vyprodukovať.

Deck Code: AAECAf0EHooBngLJA6sExQTLBJYF7AeNCL7sAu72AsP4Asb4AqCAA+iJA4OWA5+bA6CbA4adA4qeA6GhA8KhA/yjA4ukA5KkA/KlA4SnA/qsA/CvA5+3AwAA

V tomto decku je systém podľa môjho názoru jednoznačný, prevýšiť súpera v board control. Všetky kúzla sú viacmenej práve na board control, poprípade na ťahanie kariet s výnimkou Puzzle Box of Yogg-Saron. Toho odporúčam hrať práve v situáciách, ako sa hrával Yogg-Saron predtým, keď je situácia nepredvídateľná a úplne to v rukách nemáte. Luna´s Pocket Galaxy odporúčam zahrať najrýchlejšie, ako to pôjde, keďže veľa minionov je veľmi drahých na Vašu manu a v spolupráci s Conjurer´s Calling môžete dosiahnuť vytúženú prevahu. V časti Card Swapy sa budeme venovať tomu, ktoré karty som z tohto decku kvôli cene (a faktu, že ich nemám :D) vynechal.

Kartové synergie

Synergii tu nie je až tak veľa, významnejšia je Doomsayer + všetky kúzla, ktoré spôsobujú Freeze. Dragoncaster a Conjurer´s Calling sa oplatí zahrať tiež, predsalen 4/4 minion je za 6 many veľmi slabý do boardu a môže Vám dodať hernú výhodu. Astromancer a plná handa, aj to je spôsob získania prevahy, každopádne treba mať aj šťastnú ruku a nesmiete byť pod vytrvalým tlakom súpera. Tortolan´s Pilgrim a Malecgos odporúčam hrať podľa situácie, čím dlhšie budete tento deck hrať, tým budete lepšie vedieť, čo treba robiť. Nesmieme zabudnúť na Magnetic karty SN1P-SN4P a Zilliax, ale to už sa radí ku klasike.

Mulligan

Mulligan pri Highlander deckoch býva o niečo náročnejší ako v minulosti. Veľa týchto kariet je všeobecne dobrých a vyložený boardclear nemajú už v úvode. Z každej karty máte len po 1ks, takže všeobecne sa mi ako najvhodnejší model javí tento.

  1. Zephrys the Great – minion, ktorý nesmie chýbať v žiadnom Highlander decku. Osobne mi až s príliš veľkou pravdepodobnosťou vyťahuje do hry Call of the Wild, Sorcerer´s Apprentice, alebo Brightwing. Stojí za craft, ak máte v pláne hrať viac Highlander deckov.
  2. Frostbolt – prvá pomoc v prípade nepríjemných minionov už v úvode hry. Hlavne Hunter má rôzne možnosti, ako Vám hneď v úvode strihne problém. Podobne to platí aj pri magnetických minionoch z Mech Paladina.
  3. Arcane Intellect – zvýši Vám počet kariet na ruke, vítaná karta
  4. Bone Wraith – v prípade, že máte proti sebe Warlocka, karta, ktorá nesmie chýbať už od začiatku. V kombinácii s Vašou Hero Power dokážete súperových 1/1 minionov poľahky ničiť a na niečo náročnejšie Vám pomôže práve tento Taunt/Reborn minion.

Card Swapy

Dragonqueen Alekstrasza – v mojom decku nahradená karta práve Archivist Elysiana. Používa sa práve na záverečný úder, keď už karty máte viacmenej vyčerpané a preto som vytvoril tento lacnejší card swap.

Escaped Manasaber – karta momentálne implementovaná do všetkých možných typov deckov. V prípade, že ste držiteľom Single player módu, odporúčam zakomponovať namiesto napríklad Vaporize

The Amazing Reno – podobne ako v predchádzajúcom prípade, nahradil som to v mojom decku Flamestrike. Samozrejme ak touto kartou disponujete, neváhajte tam zaradiť toto!

V prípade, že ste Mage kartami dobre zásobení, ale chýbajú Vám tie drahšie karty, odporúčam skúsiť tento deck prerobiť na Secret, alebo zakomponovať Archmage Antonidas a lacnejšie kúzla.

Na záver Vám môžem popriať len veľa šťastia a aj pevných nervov s týmto deckom. Úspešní budete, ale nečakajte, že hneď, spoznať tento deck zaberie chvíľu času.

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *