Deck Guide – Mindrange Demon Hunter

Najväčším hitom momentálnej mety je jednoznačne nový Demon Hunter, ktorého schopností sú jednoducho OP. Stačí si pozrieť len ponuku kariet pre Demon Hunter deck. Či už je tam 5 manový Chaos Nova, ktorý má rovnaký účinok ako Flamestrike za 7 many, alebo Skull of Gul´dan, ktorý môže fungovať podobne aj keď slabšie ako plný Galakrond u Rogue, alebo Priest of Fury a takýchto kariet vieme narátať až až. Celkovo ponúka Demon Hunter veľmi širokú škálu deckov, v tomto článku si predstavíme ten u mňa najúspešnejší – Mindrange. Je možné, že sa v neskorších článkoch dostanem aj na Aggro, Control aj Highlander verziu, všetko ukáže čas.

Deck code:
AAECAea5AwTMugPDvAP3wwPaxgMNi7oDyboD17sDnLwD4LwDjb0D5r4DusYDx8YD2cYD18gD98gD+NYDAA==

Princíp tohto decku je jasný, podobne ako pri Aggro variantách sa jedná o čo najrýchlejšie porazenie súpera, len s tým rozdielom, že má aj slušný boardclear. Veľa kariet je veľmi útočných a dostanú súpera pod tlak hneď v úvode hry. Čo sa týka Hero Power, bude o niečo náročnejší board clear, keďže v prípade, že nastúpite proti rovnakej class, je celkový board control veľmi diskutabilný. Mne sa dlhodobo osvedčil najvhodnejší model tohto decku, postupný útok s tým, že od 7. kola, ako dostanete do hry Imprisoned Antaen s jeho 10 damage všetkým nepriateľským postavám pustíte do hry Priestess of Fury. Tým v podstate behom Vášho ťahu vyčistíte board a spôsobíte súperovmu hrdinovi aj dáky damage. Tento ťah Vám umožní behom jedného ťahu až 16 damage, čo znamená, že ako pustíte do hry Imprisoned Antaen, súper bude musieť púšťať čo najviac minionov na plochu za 2 ťahy a to majte na pamäti. Vhodné je mať v tej chvíli na ruke Chaos Nova, ktorý aspoň kolo pred Imprisoned Antaen dokáže výborne vyčistiť board a pripraviť Vám pôdu na tieto obrovské útočné výpady. Metamorphosis odporúčam hrať v stave, keď má súper menej ako 15 životov, keďže sa ráta, že počas tých 2 ťahov už bude mať prehru zaručenú. Nebojte sa vyťahovať čo najviac kariet na plochu, Outcast Vám dokáže pomôcť a Skull of Gul´Dan celkovo Vám dotiahne potrebné karty na ruku.

Mulligan

Mulligan je v tejto fáze vydania decku v podstate totožný pre väčšinu Demon Hunter deckov a to je kombinácia týchto kariet:

  1. Battlefiend – 2/2 minion za 1 manu, ktorého útok rastie počtom Vašich útokov hrdinom. Na začiatok hry hneď veľká prekážka pre súpera, ktorú bude chcieť odstrániť a pokiaľ sa to nepodarí, veľká pomoc pre Vás
  2. Umberwing – zbraň, ktorá zabezpečí summon dvoch 1/1 minionov, tiež celkom efektívne na úvod, keď potrebujete ovládnuť board
  3. Skull of Gul´Dan – v prípade Outcast, efektívny skoro ako Galakrond u Rogue. Odporúčam nezahadzovať hneď na začiatku
  4. Overconfident Orc – v prípade plného života má 3/6, inak 1/6 Taunt minion. Vhodný v prípade, že súper použil Imprisoned Antaen, alebo na začiatku, keď si chcete vybudovať silnejší board.

 

Card Swapy

Keďže mi momentálne chýba v zbierke Maiv Shadowsong, použil som miesto toho Chaos Nova. Keďže sa jedná o agresívny štýl, neodporúčam hrať do tohto decku minionov ako Pit Commander, alebo Nethrdamus, keďže prioritou je doplniť deck kartou, ktorá spraví boardclear, alebo odstaví prípadného súperovho miniona. Prípadný Inner Demon sa môže tomuto decku javiť ako vhodná pomoc. Netreba zabúdať ani na Leeroy Jenkins alebo Reckless Rocketeer, ktorí by mohli tiež zvýšiť útočnú silu tohto decku.

Synergie

Imprisoned Antaen + Priestess of Fury – pred použitím Imprisoned Antaen odporúčam mať túto kartu na ruke

Altruis the Outcast + Twin Slice – ak ho máte ako najviac naľavo alebo najviac napravo, 2 boardclear damage a + 2 útok Vášmu hrdinovi sa hodí

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *