Deck Guide – Zoo Warlock

Po vydaní tejto expanzie sa jedná z môjho pohľadu o v rámci board control najsilnejší a najzábavnejší Aggro deck, ktorý som kedy v Hearthstone hral. Deck je podozrivo veľmi prehliadaný, veľa ľudí ho nehráva na ladderi a obrana proti nemu je za istých okolností o niečo náročnejšia, ako proti Face Hunterovi. Princípom je ako v každom predchádzajúcom Zoolockovi vypustiť do hry čo najviac minionov za ťah a potom to nabuffovať za pomoci Grim Rally. Vďaka Galakrond power máte po každom Invoke na hre dvoch 1/1 demonov, takže o minionov, ktorých by ste obetovali na tento krok núdza počas boja nebude. Väčšinou v čase, keď zahráte Galakronda už bude súper so životmi tak vyčerpaný, že 5/2 zbraň Vám pomôže ho doraziť veľmi jednoducho. Keďže súčasná meta ponúka až príliš veľa battlecry minionov so slabými stats (hlavne Lackey minionov), občas prídu chvíle, keď budete musieť tradeovať minionov na boarde a nie je to ten klasický hlúpy zoo deck, kde idete rovno na “face”.

Deck code: AAECAf0GAuO0A/G/Aw4w0wGxCMII3IYDxIkDiJ0D/acD6KwD6qwD+a4D/q4Dqq8D068DAA==

Mulligan

V tomto prípade je Mulligan skoro všade rovnaký, vyčistiť plochu od súperových minionov a využiť Grim Rally. Snažte sa mať na ruke aspoň jedného 1 mana miniona, Grim Rally, Knife Juggler a ľubovolnú invoke kartu. Veiled Worshipper sa snažte držať mimo hru čo najdlhšie, Hero Power Vám musí dostatočne stačiť na to, aby ste mohli ťahať karty. Neustále sa snažte dostávať súpera pod tlak Vašimi minionmi, ktorých bude veľa a v súčasnosti je veľmi málo deckov, ktoré sa vedia vyrovnať s takýmto rýchlym tempom, čo majte na pamäti. Keďže je tento deck lacný, je pravdepodobnosť, že s ním bude hrať veľa nováčikov, takže v prípade, že pôjdete proti nim, snažte sa ich poraziť skúsenosťou a čistiť plochu od súperových minionov. Do pozornosti dávam aj kartu Fiendish Rites, ktorá už prešla nerfom, každopádne po použití pridáva 1 útok minimálne Vašim 1/1 demonom z invoke, takže nebojte sa ju zahrať aj v prípade, že na ploche nemáte nikoho.

Card Swapy

Keďže okrem Kronx Dragonhoof nemáte v tomto decku žiadnu legendárnu kartu, ktorú by ste mali craftiť, nechávam priestor len a len na Vás. Podľa môjho názoru Sea Giant v tomto decku nesmie chýbať, preto ak sa Vám ho chce nahrádzať a dustu máte dostatok, netreba váhať. Jedinú výmenu, ktorá by sa mohla vyplatiť je Beaming Sidekick za Lifestealer, prípadne variant s Leeroy Jenkins. Možností je z jedného pohľadu veľmi veľa, keďže sa jedná o lacných minionov relatívne jednoduchých na replac, z pohľadu taktiky decku ale treba mať na pamäti, že nemôžete si dovoliť vysokú mana curve, keďže ide o to rýchlo poraziť protivníka.

Synergie

Tento deck nie je až tak náročný na kombinácie, všetky stránky decku ste schopní spoznať do troch hodín hrania. EVIL Genius a Scarab Egg je podľa môjho názoru jedna z najzaujímavejších kombinácii, o to viac, ak by ste mali na ploche Knife Juggler. Snažte sa Scarab Egg nabuffovať, koľko to len pôjde, ale bez Grim Rally, to si šetrite práve na troch 1/1 minionov, ktorí vyjdú z tejto karty po jej smrti. Kronx Dragonhoof podľa situácie na boarde je vhodný na buffovanie ostatku boardu. Pokiaľ má súper ale namále a máte na ruke len Kronx Dragonhoof a viete, že Galakrond už je naplno Invoke, kľudne ho dajte do hry a v ďalšom kole Galakrond už aj s 5/2 zbraňou a démonmi na Vašom boarde ľahko ukončí súpera.

Odporúčam tento deck hrať hlavne začiatočníkom, ktorí nemajú veľa kariet ani dustu a práve za odmenu za ranking by mohli dáke karty nazbierať. Veľa šťastia!

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *