Hearthstone Masters Tour v Las Vegas zažil kontroverzný víkend

Turnaj Hearthstone Masters v Las Vegas zažil skutočne kontroverzný víkend. Všetko začalo jedným tweetom, ktorý uverejnil člen Hearstone komunity s prezývkou Friiz. Ten pravidelne zverejňuje rôzne štatistiky z turnajov formou infografiky. Inak tomu nebolo ani tentoraz. Friiz zverejnil štatistiky pre turnaj Hearthstone Masters Las Vegas, problém však bol, že ich zverejnil o hodinu skôr pred uzavretím deckov.

 

Decklist sa mal uzavrieť o 4 hodine miestneho času. Nakoniec sa však ukázalo, že celý problém vznikol kvôli platforme Battlefy, ktorá sleduje rôzne štatistiky a programy zo všetkých známych e-sportov. Používatelia Twitteru na túto dlhoročnú chybu apelovali už niekoľko mesiacov predtým, keď spoločnosti Battlefy poslali niekoľko správ o ich bugu.

Ten spočíval v tom, že si ľudia mohli predčasne pozrieť informácie o classe daného užívateľa. V špecifických prípadoch však unikli aj závažnejšie informácie, ktoré výrazným spôsobom mohli ovplyvniť hru. Presne tak, ako sa to stalo na Hearthstone Masters Las Vegas.

Po uniknutí tejto informácie platforma Battlefy chybu okamžite odstránila, no aj tak sa na ňu zviezla veľká vlna kritiky. Spoločnosť prehlasovala, že tieto uniknuté informácie nemali nejaký veľký dopad na hru. Opak je však pravdou. Dôkazom toho je aj streamer s prezývkou “Dog”, ktorý po zverejnení týchto informácií kompletne prebudoval svoj deck. Pôvodne chcel ísť s Holy Wrath Paladinom. Následne to však zmenil na build Control Mage, kde získal výhodu nad hráčmi, ktorí išli s buildom Warriora.

Problém je však trošku väčšieho rázu. Množstvo hráčov populárneho Hearthstonu totiž tvrdí, že niektorí gameri vedeli o tejto chybe spoločnosti BattleFy mesiace a neprávom tak vyhrávali rôzne turnaje.

Neskoršie vyjadrenie BattleFY

V neskorších príspevkoch na Twitteri svoje vyhlásenie upravila aj samotná platforma BattleFy, keď prehlásili.

Zmýlili sme sa v tom, že uniknuté informácie nemali dopad na celkový priebeh hry a celej súťaže. Za to sa chceme všetkým fanúšikom ospravedlniť. Krátko potom ako sme sa o chybe dozvedeli, sme vypli všetky prístupy k týmto informáciám. V piatok sme vytvorili tím, ktorý začal analyzovať chyby a pracuje na tom, aby sa podobná situácia už nikdy nestala.

K celej situácii sa nakoniec vyjadril aj jeden zo starších a známejších hráčov s nickom Xzirez. Ten poukázal na to, že na túto chybu u platformy BattleFY poukazoval už dlhšie obdobie.

Zaujímavosťou je aj fakt, že k celej situácii sa zatiaľ nevyjadrili vývojári z Blizzardu. Ide totiž o skutočne veľkú vec, ktorá by sa pri tak veľkých turnajoch ako Hearthstone Masters Bundle nemala stávať. Celá táto udalosť môže byť však ďalším potvrdením o tom, že Hearthstone už nie je tým čo býval. Ak sa však nechcete zameriavať na problémy tejto hry, určite si pozrite vysielanie z Hearthstone Masters Tour, ktorý sa presúva do Európy. Konkrétne do Bukurešti, kde sa v minulosti odohralo niekoľko veľkolepých turnajov tejto kartovej hry.

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *