Najlepšie Hearthstone Classy Január 2019

V Hearthstone si môžeme vybrať medzi deviatimi rôznymi classami, momentálne medzi najsilnejšie patria tieto Hearthstone Classy:

Hunter

Huntera určite môžeme považovať za víťaza Rastakhan Rumble expanzie, ktorá uzrela svetlo počítačov 4. decembra / prosince/. Pridanie karty [Zul’jin], katapultovalo Spell Hutnera medzi Top Tier archetypy. Následne prišiel balance change patch, bol oslabený Druid, čo v konečnom dôsledku ešte viacej posilnilo Spell Huntera. Momentálne je Hunter na každom kroku, a je jedno či sa jedná o Spell Huntera, Secret Huntera, alebo Midrange Huntera. Čo robí Huntera tak silným? Odpoveďou je [Zul’jin], Hunter dostal 2. broken kartu po [Deathstalker Rexxar], ktorá výrazne obracia každý zápas na Hunterovu stranu. Všetky Hunterove decky sú prevažne postavené na spelloch, a [Zul’jin] všetky tieto spelly v 10. kole zopakuje. V 10. kole Hunter vyčistí board od súperových minionov re-castom [Deadly Shot], [Kill Command], [Baited Arrow], zmrazí board vo svoj prospech re-castom secretov, a zaplní svoju stranu bojiska minionmi re-castom [Lesser Emerald Spellstone], [Animal Companion], alebo [To My Side!]. Samozrejme netreba zabúdať, že [Zul’jin] prinesie aj nejaké tie karty na ruku napríklad cez re-cast [Secret Plan], a [Tracking].

Spell Hunter

Deathrattle Hunter

Secret Hunter

Midrange Hunter

Paladin

V prípade ak hrajete vyššie pozície ladderu a nehrajete proti Hunterovi, hrajete proti Pladinovi :). Paladin začal na scéne rásť s príchodom Witchwood expanzie a zavedením Odd a Even mechaniky. Obe tieto archetypy sú známe tým, že vedia veľmi rýchlo zaswarmovať board, a to aj v prípade ak použijete AoE spell – teda kúzlo, ktorý zničí naraz viacej minionov. Samozrejme, aby toho nebolo málo okrem Aggro archetypov, Paladina nájdeme aj v control verzii ako Exodia Paladin.

Exodia Paladin

Even Paladin

Odd Paladin

Priest

Priest sa opätovne vrátil na scénu najmä vďaka nerfu silného Druida. Na rovinu win condition pre Mind Blast Control Priest je [Shadowreaper Anduin], v prípade ak si súper dáva nenormálne veľa armoru, je to problém. S rozsiahlym nerfom Druida, tak Priestovi zostali dvere otvorené na competetive scénu. Piestové archetypy môžeme vo všeobecnosti rozdeliť na 3 základné typy:

Mind Blast Control Priest

Clone Priest

Combo Priest

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *