Najzaujímavejšie karty Ashes of Outland

Prichádza nová expanzia a s ňou aj úplne nový hrdina – Demon Hunter. Z môjho pohľadu zatiaľ hrdina, ktorý úplne zmenil hru, ten hrdina dokáže hrať priame útoky ako Rogue, má slušný boardclear ako Mage, agresívne karty ako Hunter, Lifesteal ako Warlock/Priest a týchto spoločných znakov s ostatnými hrdinami je veľa. V tomto článku si pozrieme najzaujímavejšie karty expanzie, ktorá najbližších pár dní určite bude rezonovať medzi hráčmi.

Spymistress

Najlepšia karta za 1 manu. 3/1 minion so Stealth je to, čo na úvod za Rogue veľmi pomôže. Som zvedavý, či príde k nerfu.

Hand of A´dal

Podobná Power Word: Shield len s väčšou použiteľnosťou. Niečo podobné mal aj Druid. Paladinovia určite budú hrať túto kartu v každom decku, keďže boosty a potiahnutie kartou je v tejto momentálne nie úplne známej mete veľká výhoda.

Skull of Guld´An

Táto karta je veľmi efektívna a spája v sebe znižovanie ceny kariet, ktoré si potiahnete, ktoré sme boli zvyknutí u Rogue s ťahaním za celkom prijateľnú cenu od Warlock/Mage. Outcast efekt je príliš OP podľa môjho názoru a pri tom, akými silnými kartami Demo Hunter disponuje, je toto must have karta skoro v každom decku. Imprisoned Antaen so schopnosťou podobonou starému C´Thun za 2 many, to je proste šialené!

Priestess of Fury

Ďalšia prehnane silná karta od Demon Hunter. Karta okrem svojich stats, ktoré sú veľmi solídne 6/7 dáva aj na konci každého Vášho kola 6 damage náhodne pomedzi súperových minionov a súperovho hrdinu. Akonáhle sa tento minion objaví na ploche, musíte ho zničiť.

Coilfang Warlord

Jedna z najviac OP boardcontrol kariet v hre. 9/5 rush minion s Deathrattle, ktorý púšťa na plochu 5/9 Taunt miniona. Podľa môjho názoru táto karta bude do mesiaca s nerfom.

Bamboozle

Jedno z najzaujímavejších Secret kúziel, ktoré Vám umožní získať prevahu na boarde. Po zaútočení na miniona ho premení na o 3 many silnejšieho. Pre predstavu, keď útočíte za Demon Hunter na 1/1 miniona za 1 manu, zrazu je z toho útok na 4kového miniona a tam už sa dajú nájsť zaujímavé možnosti.

Bladestorm

Veľmi slušný boardclear od Warriora. Útočí 1 damage na minionov, až kým jeden neumrie. Svojím spôsobom je to v podstate veľmi lacný Warpath. Keďže pri Demon Hunter môže byť plocha plná napríklad 4-5 HP minionov, určite sa toto za 3 many hodí.

Darkglare

Darkglare je pre Warlocka veľmi efektívna karta. Umožní Vám v podstate potiahnuť si kartu zadarmo, keďže akonáhle dostanete damage, vráti Vám to 2 mana krištále. Keď si k tomu prirátame rôzne sebapoškodzovacie karty od Warlocka, môžete mať veľmi slušný počet many v jednom kole.

Boggspine Knuckles

Shaman bol vždy typ hrdinu, ktorý využíval Transform minionov o 1, prípadne viac tried vyššie. Táto zbraň to pre Shamana umožňuje a tak si myslím, že tento štýl hry sa môže vrátiť naspäť.

Astromancer Solarian

Karta, ktorá na prvý pohľad je veľmi nenápadná. 3/2 stats a +1 Spell Damage. Lenže jej funkčnosť by som prirovnal k menšiemu Yogg-Sarron. Miesto 10 kúziel karta po tom, ako si ju dostanete do ruky vypustí von 5 kúziel. Za 2 many celkom dobrá záchrana v nevýhodne rozohratej hre.

Zixor, Apex Predator

Rush minion, ktorý po svojej smrti Vám pridá do decku ďalších Rush minionov. V prípade, že máte Tundra Rhino, tak sa rysuje veľmi zaujímavé kombo, ktoré Vám umožní súpera doraziť.

Kargath Bladefist

Je nutné podotknúť, že Kargath Prime, ktorý Vám táto karta umiestní do decku je fakt sila. 10/10 Rush minion, ktorý po zabití Vám pridá 10 armoru je proste neuveriteľné. Veľmi dobrá zbraň, pokiaľ prežijete proti Demon Hunterovi do 8. kola.

Kayn Sunfury

Tento nenápadný 3/5 charge minion má jednu obrovskú vlastnosť. Umožní ignorovanie všetkých súperových Taunt. Tým pádom už Vám nebudú robiť problém rôzni Taunt Reborn minioni pri záverečnom údere. Kayn Sunfury týchto minionov neutralizuje a pri záverečnom útoku ešte dopomôže 3 damage. Za mňa momentálne must have.

Maiev Shadowsong

Karta, ktorá zmení celú povahu boardclearingu. Maiev dokáže miniona v podstate odstrániť z plochy na dobu 2 ťahov. Teda ignoruje Reborn aj Deathrattle. Môže byť pre súpera niečo nepríjemnejšie, ako takýto ťah?

Beastmaster Leoroxx

Na prvý pohľad tiež nenápadná karta, ktorá Vám za 8 many dá 5/5 miniona a umožní summor až 3 Beast z Vašej ruky. Keďže pomocou Ramkahen Wildtamer a Hunting Party si môžete King Krusha dať na ruku a po použití tejto karty spraviť one turn kill.

A čo si o novej expanzii myslíte Vy? Ak Vás zaujali aj iné karty, kľudne sa o ne podeľte do komentárov!

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *