Najzaujímavejšie karty Descent of Dragons

Nová expanzia je v plnom prúde, vyzerá, že nerfy sa už momentálne riešiť nebudú (rátam s maximálne Embiggen) a tak sa môžeme pozrieť na to, čo najzaujímavejšieho nám z pohľadu kariet táto expanzia priniesla. Za mňa je táto expanzia zaujímavá práve z pohľadu, že neustále nerfy rôznym spôsobom menili metu a tak sme sa dostali z najsilnejšieho Shamana na Rogue, poprípade Druida. Pozitívnym oživením bol aj návrat starých aggro deckov, či už Face Hunter, ktorý začal oveľa viac ťažiť zo svojich kúzel, tak isto aj Pirate Warriora a v neposlednom rade znovu návrat Zoolocka na poprednejšie priečky, ako tomu bolo predtým. Miernym negatívom vnímam práve control decky, ktoré už meta až tak nepodporuje a uvidíme, či sa do budúcna dočkáme podobných obranných deckov, ako býval Warrior, Priest či Mage. Rebríčkov ohľadom kariet som videl niekoľko, preto Vám prinášam môj názor na najzaujímavejšie karty, ktoré buď zmenili celý obraz hry, alebo sa stali proste “must have”.

Galakrond

Nová mechanika Invoke pustila do hry veľmi zaujímavú kartu Galakrond. Nie je dostupný u všetkých hrdinov, tam kde ale dostupný je, tie decky hrajú väčšinou prím celej mety. Z môjho pohľadu má najsilnejšiu kartu Galakrond Warrior, potiahnuť 3 karty s +4/+4 a zároveň mať 5/2 zbraň, to je z môjho pohľadu najsilnejší battlecry možno aj v celej hre! Čo sa týka Invoke mechaník, ako najsilnejšiu hodnotím mechaniku Shamana. 2/1 rush minion sa zíde a predvedie kvalitný boardcontrol, podobne ako 8/8 rush minioni po battlecry po záverečnom Invoke. Najzbytočnejšieho Galakrond hodnotím u Priesta, zničiť 4 minionov a ako pridanú hodnotu hero/invoke power ponúknuť “len” náhodného priest miniona nepovažujem za až tak účinné v dnešnej mete plnej veľa minionov.

Flik Skyshiv

Táto karta svojou funkčnosťou presne zapadá k schopnostiam hráča, ktorý dlhodobo hráva Rogue. Zabije miniona na ploche a zároveň ho zlikviduje aj z obidvoch deckov hráčov. Keďže aktuálny trend je o Invoke deckoch, nie vždy je to jednoduché použiť túto kartu, pomôcť si a zároveň si neublížiť, ale keď ju viete využívať, nedáte na ňu dopustiť.

Kronx Dragonhoof

Must have karta tejto expanzie. Rozširuje schopnosti Galakrond deckov. Jeho battlecry je jednoznačne zdrvujúci – v prípade, že ešte ste neposlali do hry Galakrond, potiahne Vám ho na ruku. V prípade, že áno, môžete si vybrať až zo štyroch možností, medzi nimi sú: 8/8 minion, +2/+2 Vaším minionom, 5 damage všetkým minionom okrem Kronx, alebo 5 životový lifesteal súperovho hrdinu. Za 6 many je hlavne pre Rogue a Warriora veľmi kľúčovou kartou a rozhodne patrí do tohto článku.

Scion of Ruin

Táto karta je sama osebe hrateľná aj bez battlecry. Za 4 many 3/2 rush minion. Lenže potom je tam ten battlecry a hlavne príslušnosť k Warrior. A tak môžete za istých okolností za 4 many vpustiť do hry troch 7/6 rush minionov. Samotná karta už prešla nerfom, pôvodne bola za 3 many a bolo očividné, že je to až príliš lacné. Podľa môjho názoru ale za 4 many možnosti tejto karty sú stále obrovské, keď si to porovnám s obdobným Oasis Surger, ktorý za 5 many ale neponúka toho až tak veľa, ako táto karta.

Stormhammer

3/2 zbraň, ktorá v prípade, že máte v hre draka, tak sa nemíňa použitie. Veľmi dobrý value, hlavne pre mindrange decky, ktoré sú momentálne veľmi prešpikované drakmi. Čo by mohlo ešte viac túto kartu poslať hore, ale tvorcovia to neurobili bolo, že je až epic, teda vycraftiť ju stojí 400 dustu. Vzhľadom na to, že aké jednoduché je v tejto hre odstrániť zbraň (aj keď veľa deckov to momentálne vôbec nepoužíva) to mohlo začať na rare a až v prípade veľmi nevybalansovaných vecí by som šiel do toho, robiť z tejto karty epic. Každopádne veľmi kvalitná zbraň a rozhodne stojí za craftenie.

Veiled Worshipper

Potenciál tejto karty pramení práve z herného štýlu tejto classy. Vzhľadom na fakt, že momentálne je Warlock, čo sa týka Invoke orientovaný hlavne na Zoo štýl, je predpoklad na vyprázdnenie celej ruky. Keďže táto karta stojí 4 many a Warlock sám o sebe má Hero Power o ťahaní kariet, v čase, keď túto kartu využijete budete mať Invoke za sebou a teda 5/4 miniona v hre, 3 ďalšie karty na ruke a 6 mana na ich využitie a toto považujem za veľmi dobrú ponuku tejto karty.

Cumulo-Maximus

V momentálnej mete dosť prehliadaná karta, “overload” je momentálne mŕtvy, čo ale neplatí pre arénu. V aréne si presne viem predstaviť, ako tento minion môže byť presne tým “jazýčkom na váhach” medzi výhrou a prehrou Vášho Shamana. Keď si pozrieme stats, relatívne bežný 5/5 minion, ale práve battlecry ho robí hrateľným do boardclearu stredne veľkého miniona v early fáze hry. Craftiť momentálne neodporúčam, v aréne ale beriem všetkými desiatimi.

Frizz Kindleroost

Tento minion je pre mňa jedným zo symbolov Descent of Dragons. Je dokonale prepojený s drakmi, keďže jeho battlecry je na relatívne drahých drakov dosť OK. Zo začiatku expanzie sa hral vo veľkom, momentálne si nedovolím tvrdiť túto kartu označiť ani za často hranú, ale ani za “mŕtvu”. Každopádne, ak túto kartu máte a v nejakom decku z internetu Vám chýba nejaká iná karta, podľa mňa dokonalý swap je práve toto. V highlander deckoch si myslím, že je v niektorých prípadoch aj lepší swap za niektoré karty, ako to majú hráči vymyslené.

Malygos, Aspect of Magic

Táto karta zaujala nielen stats, ktoré sú na 5 cost miniona trošku vyššie (áno 5/5 je síce klasika, ale 2/8 v mete plnej Lackeys je celkom fajn), ale hlavne battlecry, ktorý prinesie vylepšené mage kúzlo. Áno, nie je to úplne terno, každopádne v highlander decku, alebo aréne je to veľmi zaujímavá karta pre relatívne poddimenzovaného mága.

Valdris Felgorge

Tak táto legendárna karta je podľa mňa proste bomba! Zvýši Vám veľkosť handy na 12 kariet, čo je veľký boost hlavne pri neustále ťahajúcom Warlockovi a zároveň Vám potiahne 4 karty. Stats nie sú až také úžasné, samozrejme 4/4 nie je úplne najhoršie vzhľadom na to, že budete mať zrazu možnosti, ako čo zahrať.

Crazed Netherwing

Veľmi zaujímavá karta, fungujúca v podstate ako Hellfire, len s tým rozdielom, že o jednu manu drahší a treba mať na ruke draka. Odmenou za túto cenu je 5/5 minion, čo je proste terno! Samotná karta nie je epic ale len rare, čo znamená, že je veľmi dobre dostupná a za mňa by som ju dal epic, aj napriek tomu, že veľmi kvalitné karty Warlocka sú extrémne drahé (stačí sa pozrieť na Lord Godfrey, Dark Skies, Twisting Nether) a pravdepodobne to bol dôvod, prečo to Blizzard s touto kartou neriskoval a pustil ju len ako rare. Každopádne, či už do arény, alebo do ladderu pekná karta.

Breath of Dreams

Karta, ktorá spolu s Embiggen momentálne vytvorila jeden z najviac fungujúcich deckov súčasnosti. Môžete si ho o ňom prečítať deck guide tu. Využitie tejto karty je hlavne v early game obrovskou výhodou, za 2 many Vám umožní potiahnuť si kartu a pokiaľ máte na ruke draka aj získať prázdny mana krištáľ.

Dragonqueen Alekstrasza

Najlepšie na záver! Samozrejme táto karta prešla nerfom, keďže na začiatku nebolo treba mať highlander deck a bohate stačil hocijaký iný k zisku 2 drakov za 1 manu. Neviem, čo k tejto karte povedať, podľa môjho názoru v poli silnejší je len Colossus of the Moon, ostatné karty sú rovnaké a ten battlecry je proste neuveriteľný. Podľa môjho názoru karta podobná Kronx Dragonhoof, tú proste musíte mať!

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *