Off-meta karty, ktorými zaskočíte súpera na turnaji

Keďže sa nám Ygames blíži, rozhodol som sa Vám odporučiť zopár kariet, ktoré sa v dnešnej mete až tak nehrajú, ale dokážu Vám získať pred svojím súperom veľkú výhodu. Veľa z týchto kariet sa v momentálnom trende Highlander deckov vypúšťa, ale v turnajovom móde by som ich určite neprehliadal. Ak so mnou niekto nesúhlasí, prípadne má tipy na podobné karty, ktoré by v turnaji mohli zamiešať vývojom zápasu, kľudne nech sa vyjadrí v komentároch.

Ironbeak Owl

Veľmi užitočná karta. Silence pre minionov pomáha hlavne v dnešnej dobe, keď sa dostali do hry Reborn minioni a zároveň Vám môže pomôcť neutralizovať aj Taunt minionov. Odporúčam hlavne do Aggro deckov, ktoré zvyknú prípadní Taunt minioni pribrzdiť. Do ladderu to s touto kartou až tak ružovo nevidím, jej stats v porovnaní s cenou sú veľmi slabé.

Polymorph

Polymorph sa v momentálnej mete hrá minimálne aj napriek tomu, že dokáže premeniť hociktorého miniona na 1/1 ovcu. Dokáže teda okrem Silence aj zmeniť stats miniona, čo sa s výnimkou pár drakov (Faerie Dragon, Evasive Feywing, Evasive Drakonid, Evasive Wyrm) oplatí hrať práve na Zilliax a hlavne to dokáže dokonalo zničiť najnepríjemnejšie kombo dnešnej mety, ktoré má Priest.

Togwaggle´s Scheme

Táto karta chýba v Rogue deckoch aj napriek tomu, že Vám dokáže rozmnožiť kľúčové karty. Mať túto kartu na ruke od prvrého ťahu Vám môže umožniť napríklad minimálne 7 kópii Kronx Dragonhoof, či Heistbaron Togwaggle a to už sú nezanedbateľné výhody.

Chameleos

Chameleos je podľa môjho názoru veľmi nedocenená karta. Mať na ruke jednu z kariet, ktorými disponuje súper Vám môže fungovať ako dobré špehovanie súperovej handy a zároveň Vám dá výhodu samotnej karty súpera. Určite ňou zaskočíte každého súpera.

Blackwald Pixie

Stats síce tento minion nemá úplne ideálne, jeho funkcia je ale nezanedbateľná. Ďalší Hero Power môže pôsobiť smrtiacov v deckoch ako Galakrond Warrior, alebo Quest Priest. Je len na Vás, za ktorú kartu ho obetujete.

Tinkmaster Overspark

Podobný efekt, ako Polymorph, jediný rozdiel je, že môže okrem 1/1 miniona poslať do hry aj slušného 5/5 miniona a nemôžete si zvoliť, či to bude Váš alebo súperov minion. Odporúčam hlavne proti Priest deckom, alebo Embiggen Druid.

Hecklebot

Táto karta má v sebe aj v tejto dobe potenciál. 3/8 a Mech sú neni zlé stats a čo je hlavné, dokáže prekaziť súperom s Battlecry minionmi plány v turnaji. Platí hlavne proti Aggro Paladinovi, poprípade Galakrond Rogue. Zároveň Vám umožní spolu so Zilliax alebo SN1P-SN4P mať v hre slušného miniona.

Big Game Hunter

Do rôznych Highlander deckov slušná posila. Za 5 many odstráni miniona so 7 útokom a zároveň disponuje 4/2 stats. Za mňa na zaskočenie dosť fajn.

Faceless Manipulator

Za 5 many sa premení na kópiu miniona. Užitočné ak ste v útoku, ale aj obrane. Proti Priestovi alebo Druidovi veľmi neprijemná karta, s ktorou väčšina hráčov neráta.

Big Bad Archmage

Za 10 many dostanete 4/4 miniona, ktorý zároveň každé kolo pustí do hry 6 manového miniona. Tým súpera minimálne donútite využiť nejaké kúzlo, alebo sa zamerať na tento cieľ a zároveň Vám ostane 6 manový minion. Oplatí sa zapojiť do turnajového decku.

Ako vidíte, sú možnosti zaskočiť súpera. Majte na pamäti, že veľa z týchto hráčov bude hrať len decky, ktoré stiahnu z internetu a v prípade takejto modifikácie nebude mať zbraň proti Vám. Prajem Vám veľa šťastia na Ygames :).

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *