Sprievodca Hearthstone Battlegrounds part. 1

S poslednou expanziou, ktorá má za sebou slušný počet nerfov prichádza na scénu aj nový mód, inšpirovaný “Battle Royale” štýlom hry a známym Tavern Brawl módom Hearthstone Chess. V najbližšej sérii článkov si predstavíme túto novinku, ktorá mi v momentálnej mete príde oveľa zábavnejšia, ako samotný ladder.

Princíp hry

Princípom hry je zvoliť si jedného z troch hrdinov, každý z nich má nejaký svoj “Hero Power”, ktorý buď v Tavern fázi, alebo priamo v Batttle fázi môže využívať. Vyhrať sa dá naozaj s ktorýmkoľvek, bližšie rady ohľadom hrdinov a môj vlastný Tier List uvidíme v ďalšom dieli.

Po výbere hrdinu začíname zápas v Tavern fáze, kde si vyberá hráč z 3 minionov, ktorých si môže kúpiť. Taverny majú svoje levely tzv. “tiers”, ktoré určujú, v akej sile môžete kupovať minionov. Samotný Tavern Tier nie je úplne smerodatný pre úspech hry (videl som už videá, ako človek vyhral celú partiu s Tierom 1), ale pre vylepšovanie Vašich minionov je dosť nápomocný. Samotní minioni sú väčšinou vždy príslušní k nejakému typu (demon, beast, murloc, mech), ale nájdu sa aj neutrálni. Samozrejme minioni s battlecry a deathrattle tiež nemôžu chýbať. Po zakúpení minionov a ukončení Tavern fázy sa presúvame na samotné bojové pole, kde zápas funguje v typickom Hearthstone Chess duchu – minion proti minionovi. Po prežití najsilnejšieho (alebo najsilnejších) miniona prichádza útok na hrdinu porazeného, kde podľa toho, v akom kole sa toto deje, príde 1+ damage od samotného víťazného hrdinu a potom podľa príslušnosti k samotným tiers aj útok minionov na hrdinu. Ako príklad môžeme uviesť, keď Vám minion prežije v prvom kole, útočí hrdina s 1 damage a minion z Tier 1 tiež s 1 damage. Takto pokračujete ďalej, v ďalšom kole dostanete o gold viac a hodnota zvýšenia samotného Tier sa znižuje o 1. Minioni majú medzi sebou rôzne synergie a rôzne štýly hry si predstavíme v ďalších pokračovaniach tejto série venovanej tomuto hernému módu.

V prípade, že budete mať zakúpené 3 kópie jednej karty, dôjde k zlúčeniu, kde sa vytvorí zlatá karta, s vylepšenými stats a po umiestnení na hraciu plochu Vám “vyspawnuje” kartu, ktorá Vám umožní discover miniona o tier vyššie. Pokiaľ máte zlatú kartu, už ju nemôžete ďalej zlučovať s inými!!!

Takto odohraté partie postupne budú uberať život súperom, aj Vám, podľa toho, či v bojovej fáze vyhráte, alebo prehráte. 8 hráčov proti sebe, víťazí len najlepší. Pozitívom je, že nie je nutné byť na 1. mieste, aby sa Vám prirátala hviezdička ku goldom za 3 výhry a tak je v prípade, že nedisponujete dostatočne konkurencieschopným deckom na ladderi, môžete zbierať goldy v Battlegrounds. Ďalšou výhodou tohto módu je, že samotný skill sa podobne ako v Aréne prejavuje aj úplne náhodným výberom minionom v Tavern, ale aj náhodným výberom z troch možností hrdinu. Podobne náhodné je aj poradie útokov minionov v bojovej fáze, aj keď isté pravidlá tam samozrejme fungujú. V prípade, že sa umiestnite v lepšej polovici účastníkov, pripíše sa Vám do ratingu plusové skóre, samozrejme pokiaľ sa umiestnite v horšej polovici, tak záporné. Čo sa bude diať so samotným ratingom a či zaň budú odmeny momentálne Blizzard úplne nešpecifikoval.

Tak čo? Trúfate si na nový mód, kde môžete prehrať aj s úplným začiatočníkom, ktorý nemá tak bohatú kolekciu kariet ako Vy??

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *