Sprievodca Hearthstone Battlegrounds part 2. – Silnejší hrdinovia

V predchádzajúcej časti sme si predstavili samotný koncept Hearthstone Battlegrounds, ktorý Vás verím zaujal. V tejto časti si predstavíme hrdinov podľa Tier Listu aj s pár mulligan radami do začiatku hry.

Tier 1

Napriek tomu, že veľa stránok zaoberajúcich sa Hearthstone uvádza oveľa rozšírenejší Tier 1, pre mňa doňho patria len piati hrdinovia. Do pozornosti dávam hlavne Edwin VanCleef, jeho hero power je podľa môjho názoru veľmi prestrelený a reálne dokáže potiahnuť aj hráčov, ktorí majú evidentne smolu na ponuku minionov v Tavern. Hral som už prakticky za každého hrdinu niekoľko krát a preto si myslím, že tento môj rebríček je z hľadiska “user experience” najvhodnejší, ale prípadné pripomienky beriem :).

Yogg-Saron, Hope’s End

Yogg-Saron predstavuje pre hráča hneď dva benefity. Prvým je nákup random miniona za 2 goldy. Túto výhodu oceníte hlavne v úvodnej fáze hry, keď väčšina hráčov nebude ešte vôbec na Vás pripravená a pomocou “freeze” si môžete ustrážiť aj prípadných minionov do synergii. Druhou výhodou je, že takto kúpený minion dostane +1/+1. V neskoršej fáze hry Vás síce bude to, že je zakúpený minion random limitovať, v začiatkoch Vám ale zabezpečí veľkú výhodu a v podstate Vás nasmeruje k tomu, akým štýlom hry chcete hrať.

Arch-Villain Rafaam

Tak tento hrdina je úplná bomba! Svoj hero power využíva na získanie random súperovho miniona, ktorého prvého zabijete súperovi a to všetko len za 1 gold!! Hlavne v neskorších fázach hry, keď bude mať súper veľmi zaujímavých minionov na poli, ale teoreticky Vás vie dosť vystreliť aj prípadná tretia kópia miniona, ktorá Vám zaručí zlatú kartu. Nie je náhoda, že väčšina hráčov, ktorí budú hrať proti Vám a budú mať tohto hrdinu to dotiahnu do poslednej 4ky, ak s tým vedia samozrejme hrať.

Edwin VanCleef

Tento hrdina je môj najobľúbenejší a po vpustení do hry predstavuje pre mňa úplný OP! Jeho hero power je jednoduchý – nakúpite minionov a za každého máte +1/+1. V neskorších fázach hry, keď budete mať veľa zlatých kariet, ktoré už len pomaly budete buffovať Vás môže táto karta udržať v hre, ale aj priniesť Vám víťazstvo. Ja osobne som s Edwinom nikdy neskončil na horšom ako treťom mieste a preto ak príde možnosť si ho vybrať, neváhajte!

Tirion Fordring

Ďalší nový hrdina v tomto móde. Jeho prednosťou je pridať všetkým neutrálnym minionom +1/+1. Hlavne v mid-game, keď budete mať Tavern Tier 3 alebo Tier 4 veľmi efektívny. V týchto stredných tavernoch býva najviac neutrálnych minionov, ktorí majú svoju silu, jediný ich mínus je, že s ničím nemajú synergiu. Pri tomto hrdinovi to ale neplatí a každé kolo si viete naboostovať svojich minionov. Samozrejme, spočiatku bude problém sa naučiť s ním hrať, neskôr už budete sklamaní, ak neskončíte na prvom mieste.

Nefarian

Za 1 gold uberie 1 damage všetkým súperovým minionom? Prečo nie! Veľa hráčov preferuje mech typy kariet, ktoré v neskorších kolách mávajú “divine shield”. Týmto ho odstránite hneď na začiatku súboja. Rovnako nepríjemné to môže byť v začiatočných fázach hry, keď väčšina minionov nemá viac ako 2 životy a jeden im odoberiete hneď na úvod. Veľmi silný hrdina a príchod nových na tom nič nezmenil z môjho pohľadu.

Tier 2

Do Tier 2 patria hrdinovia, s ktorými sa za istých okolností dá vyhrávať, ale je to náročnejšie. Samotní hrdinovia sú veľmi zaujímavá škála hero powers a v tejto časti si priblížime bližšie tých, ktorých ja považujem za Tier 2.

Elise Starseeker

Schopnosť Elise je hlavne v úvode zápasu, kde súper nemá veľa možností na silných minionov. Hero power spočíva v tom, že akonáhle si zvýšite úroveň Tavern Tier, dostanete discover kúzlo, ktoré Vám umožní si vybrať jedného z minionov z nového Tieru. Jednoznačne zaujímavý hrdina, ktorý Vám dokáže vytvoriť zaujímavú kostru zo silných minionov, ktorých bude stačiť už len nabuffovať.

Sindragosa

Zaujímavý hrdina hlavne pre hráčov, ktorí miesto zbesilého nákupu minionov uprednostňujú skôr čakanie na zaujímavé možnosti. Hero power založený na tom, že si dáte “Freeze” na všetkých potenciálnych minionov z tavernu a v ďalšom kole z nich máte +1/+1. Hlavne v závere, keď už nepotrebujete nutne kúpiť hocičo, ale idete sa za svojím konceptom veľmi zaujímavá možnosť a osobne som s týmto hrdinom ešte neskončil horšie ako na 4. mieste.

Infinite Toki

Z pohľadu early game bezkonkurenčný hrdina! Jeho hero power, ktorý Vám obnoví ponuku nových minionov a zároveň doplní nového z o jeden level Tieru vyššie. V early fáze, keď ostatní budú mať maximálne Tier 2 minionov ste už schopní vyberať z 3. Tieru a tam je silový rozdiel v porovnaní s predchádzajúcimi nepomerne vyšší (Cobalt Guardian, Piloted Shredder, The Beast). Taktika je tam jednoznačná, čo najskôr sa dostať do Tier 2 a tam si vyskladať kostru svojej armády z lepších kariet a postupne vylepšovať.

Dancin´ Deryl

Tento murloc je na veľa portáloch zaoberajúcich sa Hearthstone v prvom Tieri. Pre mňa hlavne vďaka náročnosti, akú vyžaduje jeho štýl hry je pre mňa až v druhom. Princípom jeho hero power je predaj. Po predaji sa dvom náhodným minionom v Tavern nafúknu stats na +1/+1. Keby je výber hrdinu inak, ako náhodný, možno by sa aj u mňa dostal tento hrdina do Tier 1.

A. F. Kay

V úvode hry budete tohto hrdinu nenávidieť. Jeho hero power spočíva v tom, že prvé dve kolá nemôžete nakupovať minionov a potom si môžete vybrať 2 minionov z Tier 3. Cobalt Guardian, Floating Watcher alebo Crowd Favorite majú možnosť sa nabuffovať pri tomto hrdinovi tak, ako pri žiadnom inom nie. Chce to len trochu skillu a správnu taktiku už pred zapnutím Battlegrounds.

The Curator

Hrdina, ktorý Vás na prvý pohľad nezaujme, až kým zaňho hrať neskúsite. Výhodou Curatora je, že Amalgam s 1/1 má synergiu so všetkým, nakoľko má všetky typy kariet (Mech, Demon, Beast, Murloc). Takže už pred samotným výberom vhodných minionov sa Vám stačí spoľahnúť na prvú ponuku, ktorá príde a začať budovať na základe typu štýl svojho decku. Zároveň pokiaľ sa Vám v neskorších kolách nepáči výber minionov, proste si kúpite miniona, ktorý má výhodný battlecry a nabuffujete si Amalgama. Mať miniona, ktorý bude poisonous, divine shield a aj deathrattle je veľkou výhodou oproti súperom. Chce to len dostatočné herné schopnosti a taktiku.

V pokračovaní sa dočkáme predstavenia si ďalších hrdinov, ktorých za až tak silných nepovažujem, ale pár rád ohľadom nich sa napísať dá. 🙂 Prajem veľa zábavy.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *