Sprievodca Hearthstone Battlegrounds part. 4 – Minioni z Tier 2-3

V predchádzajúcom článku sme začali analýzu jednotlivých minion kariet z Tier 1 a začali sme Tier 2, v ktorom dnes budeme pokračovať.

Tier 2

Murloc Warleader

Táto karta je z hľadiska Murloc štýlu či už v Battlegrounds ale aj v obyčajnom Deck build štýle kľúčovou. Jej schopnosť, ktorá pridá Murloc kartám +2 útoku dokáže rozhodovať o výhre a prehre. Na Tier 2 disponuje prakticky priemernými stats 3/3, ale schopnosť boostovať ostatné Murloc karty je to, čo z nej robí Epic kartu. Jej zlatá verzia disponuje stats 6/6 a pridáva Murloc kartám až 4 útok – ak hráš Murloc, toto proste musíš mať!

Ideálne synergie: Všetky Murloc karty

Pogo-Hopper

Karta, ktorá Vám hlavne v úvode môže dodať potrebnú výhodu. Podobne ako Wrath Weaver, aj táto karta sa vie extrémne naboostovať a prípadná zlatá karta by Vám dostala do hry veľmi silného miniona, s potenciálnym Divine Shield alebo Deathrattle. Zlatá verzia má 2/2 miniona a Battlecry, ktorý sa upraví na +4/+4. Pokiaľ sa rozhodnete touto cestou, jedna z najlepších možných kariet.

Ideálne synergie: Všetky Magnetic karty, Pogo-Hopper

Nathrezim Overseer

Demon typ kariet je v tomto Tier oniečo oslabený, počíta sa tam s boostovaním Wrath Weaver a preto je táto karta “must have” ak máte v hre Demon karty, ktoré Vám chcú spomínané Wrath Weaver naboostovať. +2/+2 je v tomto Tier veľkým prínosom. Keď sa pozrieme na stats, môžeme hovoriť o priemeri. Na zhrnutie môžeme povedať, že situácia, kde máte 1 Demon v hre, Wrath Weaver a k tomu toto Vám môže minimálne v úvodných kolách zaručiť víťazstvá a veľa súperov ukončíte práve Vy. Zlatá verzia disponuje 4/8 stats a Battlecry je +4/+4.

Ideálne synergie: Všetky Demon karty, Wrath Weaver, Crowd Favorite

Rat Pack

K záveru tejto časti nášho seriálu o Tier 2 prichádzajú 2 najväčšie tromfy na záver! Rat Pack a Scavenging Hyena sú piliere Beast hráčov a dokážu súperovi veľmi “prikúriť”. Samotné trio Rat Pack, Scavenging Hyena a Pack Leader sú veľmi kvalitná kostra pre Beast typ Vašej zostavy. V tejto trojici Vám v podstate stačí už len boostovať Rat Pack a snažiť sa vytvoriť dostatočne kvalitné ostatné karty. Priestor na synergie je obrovský a oveľa vyšší ako pri ostatných kartách, keďže pridať život, alebo útok tejto karte vedia aj neutrálne a Mech karty. Na záver môžeme zhodnotiť, že aj zlatá verzia karty ponúka zaujímavé čísla 4/4 stats, koré po smrti miesto 1/1 Rat spravia 2/2 Rat. Veľmi nepríjemný súper.

Ideálne synergie: Scavenging Hyena, Pack Leader, Houndmaster, Menagerie Magician, Mama Bear, Virmen Sensei

Scavenging Hyena

Na záver asi najefektívnejšiu kartu, hlavne ak ste začali hru s Beast kartami. Po smrti Beast karty sa tento minion dokáže naboostovať veľmi efektívne. +2/+1 za každého mŕtveho Beast je dosť solídne, nehovoriac o tom, že v kombinácii s Rat Pack a Pack Leader dostanete slušné čistenie boardu, kde na záver zaúradujete práve s týmto minionom. Zlatá verzia karty má 4/4 stats a doplní po smrti Beast karty až +4/+2 a to je veľmi dobrá zbraň k výhre celého Battlegrounds.

Ideálne Synergie: Rat Pack + Pack Leader, všetky karty, ktoré boostujú Beast karty

Ako môžete vidieť, Tier 2 ponúka veľmi zaujímavé možnosti na to, aby ste vývoj svojej zostavy v Battlegrounds smerovali konkrétnym štýlom, ktorý ponúka relatívne vysoké šance aspoň na top 4. Váš názor na karty samozrejme nechávam na Vás.

Tier 3

V tomto Tier sa charakter Vášho boardu bude dokonalo formovať, počíta sa s tým, že už máte koncept svojej hry dostatočne vymyslený do neskoršej fázy a naberáte stále len nové karty na boostovanie už existujúcich, alebo si vyberáte karty, ktoré Vám v danom momente môžu pomôcť. Samotný Tier je tvorený 5x Mech, 2x Beast, 1x Murloc a 2x Demon. Zmenou oproti prvým 2 úrovniam je väčší počet Neutral kariet, ktoré ale dokážu pomôcť ostatným typom kariet. Neutral kariet je až 8 v tomto Tier a ich prínosy do hry si bližšie priblížime v tomto prehľade najzaujímavejších kariet.

Soul Juggler

Na úvod začíname touto zaujímavou Neutral kartou, ktorá dá do pozoru hlavne hráčov, hrajúcich Demon štýl. Tento minion Vám po každej smrti miniona udrie 3 damage na náhodného nepriateľa súpera. Pokiaľ ich máte v poli dvoch a zomrie jeden minion, znamená to, že dostanú dvaja náhodní miniononi po 3 damage, pokiaľ by Vám súper dokázal zabiť až 2 Demon minionov, očakáva sa až 12 damage do súperových radov a to je slušný board clearing. Zlatá verzia tejto karty dáva nepriateľovmu minionovi až 6 damage a odporúčam hrať túto kartu hlavne v situácii, keď máte karty ako Imp Gang Boss (prežije útok, na plochu umiestni 1/1 Demon miniona, ktorý ľahko umrie a Vy môžete strieľať po súperoch damage), alebo Voidlord (3x 1/3 Voidcaller znamená, 3 krát šanca ubrať minionovi damage). Jediným mínusom tejto karty je, že nie je Demon a teda sa nedá boostovať, ale to by boli Demon hráči dosť OP.

Ideálne sinergie: Voidlord, Imp Gang Boss, všetci Demon minioni

Cobalt Guardian

Jedna z najkľúčovejších Mech kariet v celej hre. Schopnosť získať Divine Shield po zahraní Mech karty na plochu je veľká výhoda. Ideálne je kombo s Mech kartami s Deathrattle efektom, ktorý zahrá do boardu iného Mech miniona. Tým pádom môžete získať naspäť stratený Divine Shield a veľa súperom toto spôsobuje veľmi veľké problémy. Zlatá verzia disponuje stats 12/6, čo pri prípadnom Divine Shield je extrémne nepríjemné pre súperov, hlavne Demon deckov, kde takýto minion môže spôsobiť aj 36 damage minionom a nebude mať stratu žiadneho života.

Ideálne synergie: Všetky Magnetic karty, všetky Deathrattle Mech karty, všetky Mech karty

Coldlight Seer

Aby sme pri kľúčových kartách ostali, táto karta poteší každého jedného Murloc fanúšika. Battlecry zvýši život Vašim Murloc kartám o 2, v zlatej verzii až o 4 životy a vychádzajúc z predpokladu, že už ste 2 tieto karty zahrali, máte bonus života za všetky 3 karty +8 života, 4/6 miniona a kartu na Discover iného miniona. Veľmi efektívne a rozhodne “must have” karta pre všetkých, ktorí to chcú skúšať s Murloc štýlom hry. Mínusy vidím len v tom, že sa vyskytuje až v Tier 3, keď už máte kostru Vašej plochy vystavanú naboostovanými Murloc kartami a bude náročné sa iných kariet rozumne zbaviť.

Ideálne synergie: Všetky Murloc a Battlecry karty

Crowd Favorite

Teraz potešíme aj zástancov Neutral typu kariet. Samotný minion so 4/4 stats je na tento Tier celkom fajn, jeho schopnosť dvihnúť si stats o +1/+1 pri použití Battlecry miniona (väčšinou takého, ktorý Vám poskytuje nejakú výhodu) je veľmi fajn. Táto karta sa nehráva až tak často a najviac ju ocenia hráči, ktorí hrajú za Shudderwock, kde je štýl Battlecry priam až žiadúci. Zlatá verzia má 8/8 stats a za Battlecry miniona Vám hodí až +2/+2, čo za predpokladu, že už ste predtým niekoho Battlecry hrali, môže výrazne dvihnúť stats a spraviť z tohto miniona obávanú prekážku.

Ideálne synergie: Všetky Battlecry karty, Shudderwock hrdina

Screwjank Clunker

Táto karta na prvý pohľad až tak nezaujme, ponúka len +2/+2 Mech kartám, ktoré sa Magnetize dajú naboostovať o niečo šťastnejšie. Zároveň stats sú možno až príliš prekombinované, 2 attack je relatívne málo, 5 života je ale dosť fajn. Keby hovoríme o 3/5 karte, určite je to OP. Výhodou tejto karty je ale práve počet života, ktorý dokonale môže byť doplnený o Magnetize karty, hlavne Replicating Menace vie urobiť z tejto karty obávaného 5/6 miniona s Deathrattle, ktorý boostuje inú Mech kartu +2/+2. V zlatej verzii má táto karta 4/10 a boostuje až +4/+4, čo môže Mech karty veľmi posilniť.

Ideálne synergie: Shudderwock hrdina, Replicating Menace, ostatné Magnetic karty

Piloted Shredder

Tiež na prvý pohľad stats nenápadná karta. 4/3 nie je nič extra, čo sa týka prežitia karty, keďže ale Vám pustí do hry náhodného 2kového miniona, nie je to vôbec až tak zlé. V prípade zlatej karty ich pustí až dvoch náhodných minionov a stats 8/6 nie sú na zahodenie. Nie je to karta, okolo ktorej by sa robila kostra hry, každopádne na posilnenie nie je vôbec zlá a svoju hodnotu má.

Ideálne synergie: Khadgar, Baron Riverdare, všetky Magnetize karty

Infested Wolf

Táto Beast karta je tiež na prvý pohľad nenápadná, až na to, že do Battlegrounds módu sedí oveľa viac ako na Constructed play. Jej Deathrattle ponúka 1/1 Beast karty, ktoré v kombinácii s Pack Leader a Scavenging Hyena môžu výrazne ovplyvniť dej zápasu. Za zmienku stojí aj zlatá verzia 6/6 stats a po smrti budú v hre dvakrát 2/2 Beast minioni. Na doplnenie Beast boardu odporúčam.

Ideálne synergie: Scavenging Hyena, Pack Leader, Khadgar, Baron Riverdare, všetky karty, ktoré boostujú Beast

Khadgar

Karta, ktorá na Vaše summony minionov pôsobí dvojnásobne. Napríklad v prípade, že máte Savannah Highmane, v jeho Deathrattle máte 2 krát 2/2 hyeny, pokiaľ je Khadgar v hre, už ich máte až 4! V prípade, že hráte rôzne Deathrattle štýly, užitočná karta, v neskoršej časti hry, keď už máte všetkých minionov až prisilných možno trošku ťažkopádna. Každopádne sú hráči, ktorí s touto kartou vedia svoje zahrať.

Ideálne synergie: Všetky karty, ktoré púsťajú do hry iných minionov, ťažko určite ideálnu, keďže v Tier 3 už väčšinou až tak veľa minionov z Deathrattle nie je treba

V tejto časti sme sa pozreli na minionov z Tier 2 a 3. V ďalšej budeme pokračovať v Tier 3 a začneme aj 4. Tier. Po ňom sa pozrieme ďalej na slabších hrdinov a ďalšie Tavern Tier úrovne. Preto sledujte nás naďalej.

 

 

 

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *