Sprievodca Hearthstone Battlegrounds part. 5 – Minioni z Tier 3-4

Tier 3 patrí k tým bodom v Hearthstone Battlegrounds, keď sa rozhoduje o Vašom prežití, alebo prípadnom triumfe v celej hre. V našom seriáli si analyzujeme jednotlivé karty Battlegrounds a poodkrývame môj pohľad na ich využitie. V tomto dieli dokončíme prehľad minionov z Tier 3 a začneme Tier 4.

Tier 3

Crystalweaver

Veľa minionov podporujúcich Demon typ kariet v tomto Tier nie je. Až na tohto – Crystalweaver disponuje kvalitnými stats 5/4 v tomto Tier nemá veľa mininov a jeho Battlecry je fantastický. V tejto fáze hry sa očakáva, že máte aspoň 3 Demon minionov na boarde a tento Vám ich naboostuje. Zlatá verzia pridáva minionom až +2/+2 a stats má 10/8. Tejto karte môžeme len vytknúť, že nie je Demon a že ten boost by mohol byť aj vyšší, to by ale vzhľadom na svoje stats bolo veľmi OP. V prípade, že máte za hrdinu Shudderwock, môže ale táto karta byť v kombinácii s jeho Hero Power veľmi užitočná a v čase zlatej karty môže pridať až +8/+8 k celkovým stats Vašich Demon minionov.

Ideálne synergie: Demon karty, Shudderwock

Replicating Menace

Jedna z kľúčových kariet každého hráča Mech. Replicating Menace je výrazným posilnením každého Mech miniona, Magnetic schopnosť, ktorá Vám zvýši stats o +3/+1 a dá Deathrattle, ktorý pustí do hry troch 1/1 minionov Mech typu. Táto karta tým pádom môže teoreticky vrátiť Divine Shield Cobalt Guardian až 3 krát. Mínusy tejto karty hodnotím len v málo života, čím sa Mech karty vyznačujú všeobecne. Zlatá karta má stats 6/2 a Deathrattle Vám vypustí 2/2 minionov. Priznám sa, že zlatú kartu tohto miniona, som ešte nikdy nemal. V komentároch môžete napísať, či Vy už áno :).

Ideálne synergie: všetky Mech karty

Floating Watcher

Táto karta je pre hráča, hrajúceho Demon minionov priam povinnosť! Za každú stratu života získava táto karta +2/+2, čo vytvára veľmi dobrú kombináciu hlavne so zlatým Wrath Weaver. Po tom, ako Váš hrdina obdrží zásah na jeho životy, pridá sa tomuto minionovi +2/+2. V zlatej verzii je to +4/+4. Veľmi dobrý spôsob, ako si vytvoriť silného miniona pred príchodom Mal´Ganis.

Ideálne synergie: Vulgar Humunculus, Wrath Weaver, všetky karty, ktoré boostujú Demon karty

Pack Leader

Najzaujímavejšie na koniec. Pack Leader je absolútnym základom Beast hráčov a jeho schopnosť pridať Beast, ktorého pustíte do hry +3 útoku z neho robí smrtiacu prekážku. Zaujímavé je to najmä v kombinácii s Rat Pack a podobnými Deathrattle minionmi, ktorí púšťajú na board Beast karty. Zrazu sa objaví veľa malých mininov so silným útokom a tento boardclear veľa súperov zvládať nebude. Výrazne Vám môže pomôcť aj keď dáte summon na Cave Hydra, minion, ktorý útočí aj na susediacich minionov napadnutého môže so stats 5/4 už byť veľmi nebezpečným a v tejto fáze hry je samozrejmé, že budete dominovať. Zaujímavé je aj spojenie s Ironhide Direhorn, keď má Vaša karta slušné stats a Overkill efekt, ktorý môže znamenať, že máte 11/7 miniona a po Overkill aj 8/5 miniona. Zlatá verzia karty disponuje stats 6/6 a pridáva +6 attack novým Beast minionom. To proste na boarde mať musíš. 🙂

Ideálne synergia: Savannah Highmane, Cave Hydra, Rat Pack, Infested Wolf, Ironhide Direhorn

Ako môžete vidieť, Tier 3 už ponúka naozaj zaujímavé variáce pre Vašu hru a aj karty, no žiaľ nie všetky sa dostali do môjho výberu. K špecifickým herným štýlom a hrdinom sa vyjadrím v neskorších častiach, kde si prejdeme aj Guide s jednotlivými hrdinami.

Tier 4

Tier 4 sa vyznačuje kartami, s ktorými je možné samotné Battlegrounds aj dohrať. Kariet v tomto Tier nie je až tak veľa a preto sa rozhodneme vynechať z kariet len 2 – Bolvar, Firebold a Defender of Argus. Dôvody sú jasné – prvá karta pokiaľ si nelipnete na Divine Shield Vás bez Tyriona nezachráni, Defender of Argus podľa môjho názoru okrem Taunt nemá čo ponúknuť.

Annoy-o-Module

Veľmi mocná karta pre Mech hráčov. Magnetická schopnosť ponúka slušné +2/+4, ponúka aj Taunt a Divine Shield. Zlatá karta 4/8 stats tiež nie sú na zahodenie. Odporúčam za každej situácie, pokiaľ máte s čím túto kartu spojiť. Jedna z mála kariet, ktorá v tejto fáze hry dokáže zásadne obohatiť majiteľa.

Ideálne synergie: Všetky Mech karty

Cave Hydra

Na boardclear čistenie od malých, nepríjemných minionov je naideálnejšia karta práve Cave Hydra. Stats 2/4, na zlatej karte 4/8 nie sú nič extra, jej schopnosť zničiť aj susedné karty je priam geniálna. Ďalším geniálnym plusom je príslušnosť k Beast typu kariet, teda veľa možností, ako si stats zvýšiť sú samozrejmosťou. Vedieť hrať s Cave Hydra je celkom náročné, keďže veľa hráčov uprednostňuje kostru Rat Pack, Pack Leader a Scavenging Hyena. Ak aj napriek týmto kartám nájdete priestor pre Cave Hydra, máte vyhraté.

Ideálne synergie: všetky karty podporujúce Beast typ, Pack Leader

Toxfin

Ak hľadáte niečo, čím si svoju Murloc zostavu chcete vyšperkovať, je to práve Toxfin. Táto karta má mizerné stats a čo si budeme klamať, zlatú verziu tejto karty nevidel nik. Tá disponuje len 2/4 stats. Dôležitý je Battlecry, ktorý dá jednému Vášmu Murloc minionovi Poisonous. A to už je celkom silná výhoda. To je dôvod aj zaradenie do Tier 4, zaradenie do tohto článku a aj zaradenie pre Murloc hráčov do svojej zostavy aspoň na Tavern kolo, kde sa tých minionov na poslednom mieste mení často veľa za jedno Tavern kolo.

Ideálne synergie: všetky Murloc karty

The Boogeymonster

Podľa môjho názoru karta, ktorá má veľmi silné stats, ale vo fáze, keď príde do hry už ju netreba. Jej schopnosť zvýšiť svoje stats po zabití miniona sú síce fajn, v Tier 4 ale už sa ráta s oveľa silnejšími súpermi. Práve pre schopnosť tohto boostu som si ju zvolil medzi najzaujímavejšie karty. Po príchode Tyriona do Battlegrounds táto karta nabrala na popularite a určite sa nájdu hráči, ktorí ju dokážu využiť oveľa lepšie ako ja. Zlatá verzia so stats 12/14 už znie o niečo lepšie, rozhodne ju nepovažujem za jednu z prioritných kariet pri nákupe, ale skôr ako za takú “záplatu” chýbajúceho miesta v nejakom štýle hry.

Ideálne synergie: Tyrion (hrdina)

Festeroot Hulk

Ďalšia zaujímavá karta, na prípadné “zaplátanie” zostavy, pre hráčov Tyriona aj na niečo viac. Podľ môjho názoru nie úplne nepoužiteľný minion, v prípade, že útočí niekde na konci. Vtedy už môže disponovať veľmi slušným útokom, ktorý môže ukončiť hocikoho. Zlatá karta disponuje stats 4/14, platí podobné, čo predtým.

Ideálne synergie: Tyrion (hrdina)

Siegebreaker

Čo k tejto karte povedať? Minion so slušnými stats, Taunt, Demon, ktorý pridáva +1 útok ostatným Demon kartám. To je ale asi všetko a svoje miesto si nenašiel u mňa ani po veľa pokusoch využívať práve Demon typ kariet. Zlatá verzia je ale zaujímavejšia, 10/16 minion, ktorý zároveň pomáha ostatným Demon minionom. Je to vec vkusu, rozhodne túto kartu nezatracujem a nájde si u každého svoje miesto.

Ideálne synergie: Wrath Weaver, všetky Demon karty a karty, ktoré boostujú Demon karty

Security Rover

Podobne ako u predchádzajúceho miniona, najväčšou devízou je práve fakt, že patrí k nejakému z typov kariet a teda je tam možnosť ju rozvinúť vyššie. Schopnosť na prvý pohľad nenápadná, ale môže pomôcť Cobolt Guardian. Svoju silu má a ak máte priestor ju ďalej rozvíjať, určite netreba váhať ani na chvíľu. Zlatá verzia disponuje stats 4/12 a púšťa po poškodení do hry 4/6 Taunt Mech miniona.

Ideálne synergie: všetky Magnetic karty

Piloted Sky Golem

Stats nie sú to, čo tejto karte dodáva silu. Jej najväčším fígľom je práve to, že patrí k Mech a má veľmi slušné Deathrattle. Vypustiť do hry ďalšieho (a nie zrovna najslabšieho) miniona po smrti karty je dosť slušné. Príslušnosť k Mech typu kariet zas dodáva karte potrebný priestor na zdokonaľovanie tohto podareného miniona. O dosť zaujímavejšie je mať zlatú kartu, ktorá po smrti vypustí týchto minionov až dvoch. 12/8 v tejto fáze hry v prípade zlatej karty nepovažujem za “fail”, ale nepovažujem to ani za úspech. V prípade, že máte v hre Khadgar alebo Baron Riverdare karta naberá výraznú vážnosť a treba uvažovať aj smerom dopredu, či nebudete prerábať svoj štýl počas záverečných kôl práve smerom k jej Deathrattle.

Ideálne synergie: Všetky Magnetic karty, Baron Riverdare, Khadgar

 

V ďalšom dieli seriálu si priblížime zostávajúce karty z Tier 4 a začneme s prehliadkou Tier 5, kde už je zaujímavá každá jedna karta a preto sa každej aj budem venovať.

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *