Sprievodca Hearthstone Battlegrounds part. 8 – noví minioni

Náš seriál pokračuje predstavením si nových kariet. V tomto dieli si predstavíme 18 nových kariet, ktoré už prešli svojou časovou skúškou a momentálne si myslím, že sa môžeme dočkať aj nerfu. Draci výrazne zmenili celú metu Battlegrounds a disponujú veľmi zaujímavými, ale aj záludnými kartami. Veľa kariet sa Vám môže zdať na prvý pohľad veľmi silných, v reále ale uvidíte, že práve na nich sa brzdí Vaša cesta za úspechom. Viac ale v samotnom predstavení kariet. Vopred oznamujem, že keďže draci majú menej synergii, spomeniem ich len k niektorým kartám. Karty budú predstavené podľa náhodného poradia, takže odporúčam prečítať článok celý pred nejakými pripomienkami :).

Dragonspawn Lieutenant

Za 1 coin veľmi lacný minion. 2/3 minion. V úvode hry Vám zaručí prvé výhry kôl. Zlatá verzia má stats 4/6, čo je tiež v tejto fáze relatívne silný minion. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že jeho možnosti na zlepšenie sú oklieštené.

Drakonid Enforcer

 

Silný minion, pokiaľ by ste využívali Divine Shield minionov. Za každú stratu Divine Shield Vášho miniona získa +2/+2, čo sa Vám môže hodiť. Zlatá verzia má stats 6/12 a za každú stratu získate až +4/+4. To je hlavne v závere, keď budú dostupní minioni, ktorí dávajú drakom Divine Shield veľká zbraň. Za mňa minion, ktorého rozhodne netreba prehliadať a stojí za to orientovať sa na štýl hry okolo neho.

Glyph Guardian

 

Na prvý pohľad nenápadný minion. Jeho efekt mi príde v úvode hry trošku prehnaný. V úvode hry, keď má väčšina minionov málo života a veľa attacku mi príde trošku nepraktický. Zlatá verzia má 4/8 stats a tiež pokiaľ nezapracujete na Divine Shield alebo živote tohto miniona, tak je s ním hra veľmi obtiažna.

Hangry Dragon

Hangry Dragon je podľa môjho názoru minion použiteľný fakt len v úvode hry, keď máte prevahu. Keďže tento minion rastie len výhrami predchádzajúcich súbojov, potrebujete tohto miniona dostatočne “zacvičiť”. Pre mňa na dlhšiu hru nie úplne použiteľný, v neskoršej fáze hry priam nepoužiteľný. Zlatá karta má 8/8 a za každú výhru Vám pridá +4/+4, čo v úvode zápasu, ak by sa podarilo nie je vôbec zlé, ale je s týmto drakom hrať náročné.

Herald of Flame

Stats nie zlý minion, ktorý v prípade overkill uberie 3 životy minionovi, ktorý je najviac naľavo zo strany súpera. Na boardclear celkom fajn, jediná nevýhoda pramení z menšieho života, ale pokiaľ bude mať Divine Shield a zlatú verziu, ktorá má 10/8 stats a uberá v overkill 6 života, celkom nebezpečný súper pre rôznych Beast hráčov.

Holy Mackerel

Zaujímavý Murloc, schopný získať Divine Shield, keď Váš minion stratí Divine Shield. Keďže sa hrá až v šiestom Tier, je tam predpoklad, že už budete mať Murloc karty, ktoré Divine Shield mať budú. Viem si ho predstaviť v synergiách s veľa kartami, pár z nich si spomenieme nižšie.

Ideálne synergie: Righteous Protector, Selfless Hero, Bolvar, Fireblood

Imp Mama

Silný minion z posledného Tieru. Imp Mama po každom poškodení Vás posilní o náhodného Demon miniona a dá mu Taunt. Zlatá verzia má stats 12/16 a pustí do hry démonov až dvoch. Pokiaľ radi hráte s Demon kartami, veľká posila, možno aj väčšia ako Mal´Ganis.

Kalecgos, Arcane Aspect

Kalecgos, Arcane Aspect je drak, ktorý dokáže boostovať Vašich drakov o +1/+1. Stačí hrať len Battlecry minionov. Jeho veľkú nevýhodu vidím v tom, že v 6. Tier už si nemôžete dovoliť dokupovať Battlecry minionov a zároveň si držať v hre tohto miniona. Zlatá verzia tiež podľa môjho názoru nie je žiadna sláva, 4/16 a +2/+2 rozhodne nie je typ miniona, na ktorého sa oplatí čakať do 6. Tier.

Murozond

 

Murozond je v porovnaní s predchádzajúcou kartou veľmi zaujímavou okolnosťou. V 5. Tier sa občas stávajú situácie, keď je voľné 1 miesto na ploche pre Vašu zostavu. Vďaka kúpe tohto miniona dostanete na ruku miniona zo zostavy posledného súpera a teda teoreticky, máte 1-2 goldy na manévrovanie (ak nepotrebujete tohto miniona v zostave a chcete ísť o niečo silnejšie, alebo ak by nezapadal do konceptu). Zlatá verzia má 10/10 a tohto miniona spraví zlatou kartou, takže z dlhodobého hľadiska si nechávať túto kartu na ruke nemusí byť zlé.

Nadina the Red

Minion, ktorého si vždy dávam hneď naľavo. Jeho Deathrattle, ktorý dáva drakom Divine Shield je presne to, čo hráčovi s Dragon kartami chýba. Po tom, ako máte túto kartu, všetky dračie schopnosti ostatných kariet majú zmysel. Zlatá verzia má bohužiaľ len 14/8 a Deathrattle sa nezmenil, preto ten bohužiaľ.

Razorgore, the Untamed

Pre mňa osobne vlajková loď všetkých dragon zostáv. Na konci ťahu pridá +1/+1 za každého draka, ktorého máte v zostave. Zlatá verzia pridáva +2/+2 a tak sa otvárajú v treťom kole od vlastnenia tohto miniona veľké obzory a zvyšujú sa šance na výhru celého Battlegrounds.

Red Whelp

V prvom kole veľmi solídny minion, v druhom kole už aj veľmi slušný boardclear. Osobne si myslím, že ak budete mať tohto miniona v early game v ponuke, rozhodne neváhajte, ušetrí Vás veľa starostí (v prípade Beast ale aj môže pridať :D). V zlatej verzii tento drak páli strely dvakrát a na 1 miniona.

Steward of Time

Na chvíľkové použitie nie zlý minion. Po predaji zvýši vlastnosti ďalších kariet +1/+1, takže vyložene výpomoc na pár kôl.

Twilight Emissary

Ďalší z vítaných boostov pre dračích hráčov. 6/8 Taunt minion, ktorý pridáva drakovi +3/+3 je dobrá pomoc. Zlatá verzia obsahuje 12/16 stats a pridáva +6/+6, čo znamená, že budete mať celkovo +12/+12 pre Vašich drakov.

Unstable Ghoul

Neutrálny minion, ktorého si dokážem predstaviť spolupracovať asi len s Tyrionom. Taunt 1/3 na Tier 2 nie je zlý, ale nič extra to nie je. Zlatá verzia, 2/6 a s tým Deathrattle to už až také zlé proti Beast deckom nie je.

Waxrider Togwaggle

V úvode hry veľmi kvalitná karta, ktorá teoreticky Vám môže slúžiť až po dobu 10 kôl. Keď Váš drak zabije nepriateľa, pridáva sa mu +2/+2. Teoreticky už pri Red Whelp, ktorého schopnosť pred zápasom aj odstrániť miniona dá tomuto Vášmu +2/+2 a to ešte neprebehol ani jeden súboj minionov a to už svoju value má vysokú. Zlatá verzia obsahuje +4/+4 a základné stats 2/4. Rozhodne by som to v dračích zostavách určite neprehliadal.

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *