Tipy ako zarobiť v Hearthstone goldy a pripraviť sa na nové expanzie

Poznáte to, vidíte najlepšie decky na internete a Váš finančný zostatok v hre nie je najlichotivejší. Chcete držať krok s hráčmi, viete, že za rankingy sú štedré odmeny a proste ideálne karty nie a nie prísť. Podobný prípad môže nastať pri spustení expanzií, kde nie ste vôbec pripravení a žiadnu rezervu na nákup nových kariet nemáte. Vlastné financie do hry vrážať nechcete, či už z dôvodu, že nemáte dostatok času na hru, aby vám to prišlo worthy, alebo sa bojíte, že karty, ktoré chcete aj tak nepadnú, alebo vám cena za karty príde drahá, alebo proste si to momentálne nemôžete dovoliť. Viem, o čom hovorím, keďže sám som do hry dlhodobo nezainvestoval ani euro a som jedným z mála hráčov, ktorí hru hrajú vyše 5 rokov a dokážu už vyše 2 roky držať krok s hráčmi, ktorí sa dostávajú na Legendary rank.

V tomto článku sa Vás pokúsim pripraviť na blížiacu sa expanziu (niečo nám Blizzard v podstate načrtol single playerom, ktorý momentálne spustil) a myslím, že je správny čas na to šetriť goldy na novú. Tu je niekoľko tipov.

  1. Hrajte každý deň a najlepšie decky – Blizzard umožní hráčom zarobiť denne až 100 goldov (cena 1 balíčku) a to za 30 výhier v tejto hre (za každé 3 výhry je 10 goldu). Samotné číslo sa Vám môže zdať hrozivé, že koľko veľa zápasov je potrebné odohrať, časom však uvidíte, že pri dostatočne kvalitnom decku sa Vám 3 výhry pripíšu aj za 25 minút. Osobne odporúčam úplným začiatočníkom bez nejakej slušnej card library si nájsť lacný aggro deck (tempo demon-hunter napríklad) a skúšať ho. Ak Vám chýba karta, nahrádzať to rôznymi lacnejšími alternatívami a hlavne vyhrávať. Na začiatku rankingu aj Vaši súperi nebudú pripravení ako elitní hráči a preto Vám stačí prakticky 1 kvalitný deck, do ktorého budete zbierať karty a dostanete sa v rankingu vysoko. Ďalšia vec je, že od 5 Diamond rankingu dostanete za odmenu epic kartu a jedna epic len tak za výhry každý mesiac nie je zlá vec.
  2. Vždy odmietajte Daily Quest – keď sa Vám zobrazí denný quest, máte možnosť stlačiť tlačítko „Reroll“, ktoré Vám ponúkne nový Quest. Väčšinou dostanete o 10 a niekedy aj viac drahší quest a takto zarobíte dostatok goldu na nákup nových balíčkov.
  3. Naučte sa hrať Arénu a to dobre – už za 6 výhier sa Vám investícia rozprávkovo vráti, za 12 výhier je Váš zárobok priam rozprávkový a veľmi ľahko zarobíte dostatok goldu na niekoľko balíkov.
  4. Nájdite si priateľov – keď niekto z Vášho friend listu bude potrebovať quest na hru s priateľom, ľahko zarobíte na ňom a zarobí aj on na tomto queste. Pri ďalšej príležitosti môžete tento postup opakovať. Osobne nie som zástancom týchto tradeov medzi hráčmi na rôznych fórách a skupinách, pretože sa tam množí počet „Scammerov“, ktorých vy nepotrebujete. 1-2 priatelia v tejto hre Vám dokážu každý mesiac prilepšiť skoro až do výšky 1 balíka. Vašu zbierku kariet rozšírite aj eustom, ktorý Vám zarobí 1 klasický balík za sledovanie výhry priateľa. Mať známych aktívnych hráčov sa proste oplatí.
  5. Zvýšte aktivitu počas eventov – Blizzard zvykne raz za čas vydávať eventy, kde Vám ponúkne veľmi hodnotné questy s odmenami viacerých balíčkov kariet. Tieto eventy hrajte vtedy o to častejšie a snažte sa zachytiť každý deň ďalší a ďalší takýto quest. Vaša zbierka kariet sa Vám rozrastie a prípadná skladba kvalitného decku naberie reálnejšie kontúry

Keď už máte všetky tipy na zarábanie zlata za sebou, bližšie si priblížime prvý bod, ako vytvoriť kvalitný deck s málo kartami. V prvom rade pri dustovaní treba zobrať v úvahu fakt, že či náhodou karty zachvíľu neprejdú do Wild. Také karty už craftiť nejdeme a radšej si ich niečím nahradíme. Pri dustovaní karty je dôležité dbať aj na jej univerzalitu (Dragonqueen Alexstrasza, ktorá sa hodí do každého highlander decku by sa tiež craftiť preč nemala) a oprieť sa o tieto kľúčové veci. Neváhajte dustovať niekedy aj celé classy, ak sa Vám daná classa nezamlúva a máte pocit, že hra s týmito deckmi je fakt len dočasná(ja to takto robím už dlhšie pri Paladinovi a Druidovi, obidve classy ponúkajú extrémne lacné alternatívy deckov, ktoré môžu byť úspešné a hlavne pri Paladinovi som už kvalitný deck dlho nevidel). Hlavne v stave, keď máte fakt málo kariet sa sústreďte na jeden deck, nemusí byť úplne najsilnejší, stačí aj lacnejší a ten si vytvorte a stúpajte v rankingu. Veľa rôznych deckov nájdete na tejto stránke a väčšina z nich sú len low-cost archetypy, kde najdrahšie karty tiež chýbajú a sú nahradené lacnejšími variantami. Akonáhle máte jeden deck, nepúšťajte sa hneď do nového (ideálne po spustení expanzie to ale možné je, keďže vtedy si môžete dovoliť kupovať balíčky). Balíčky s kartami si kupujte až do chvíle, kým Blizzard neoznámi niečo nové (napríklad Single playerové módy bývajú často oceňované kartami, ktoré získate len tam a preto na ne treba šetriť). A kupujte, kupujte, kupujte balíčky koľko to pôjde, nech máte zbierku čo najväčšiu. Akonáhle Blizzard oznámi čas, že je v pláne taká a taká expanzia, už sa sústreďujte len na zbieranie kariet a ničoho iného. Vydustite si Wild karty, ak s nimi nemáte v pláne hrať a šetrite. Mne to cca vychádza na každú expanziu na 30-40 balíčkov, ktoré sú veľmi dobrým základom do ďalšej expanzie. Sledujte rôzne fóra, keďže veľa kariet bude hneď na začiatku veľmi OP po vydaní expanzie a také decky sa Vám hodia. V prípade nerfu Vám vrátia plnú hodnotu karty a budete pripravení craftiť nové karty za novým deckom. Po čase zbadáte, že už mávate každú expanziu k dispozícií 3-4 balíčky, ktoré sú momentálne medzi elitnými a už len zbierajte ovocie Vášho snaženia a postupne pracujte na sebe ďalej. Po zisku troch balíčkov už ste pripravení na turnaje a môžete hrať aj o reálne peniaze na rôznych turnajoch. V komentároch sa môžete vyjadriť s Vašimi tipmi, ak som niektorý zabudol, prípadne odporučiť turnaje, ktoré ste už vyskúšali. Veľa šťastia a hlavne trpezlivosti prajem do ďalších bojov.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *